Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Pismo CBA w biurze Rady Miejskiej. Wygaszą mandat?

wtorek, 24 styczeń 2017 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Pismo CBA dotyczące wygaszenia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego wpłynęło dziś do biura Rady Miejskiej. CBA zarzuca prezydentowi złamanie ustawy antykorupcyjnej.

 

 

Zanim dojdzie do głosowania, prezydent Radosław Witkowski złoży pisemne wyjaśnienie w sprawie zarzutów CBA, a dotyczących jego osoby. Wyjaśnienie zostanie przedstawione przewodniczącemu Rady Miejskiej. - Mam nadzieję, że pan przewodniczący da mi możliwość wyjaśnienia radnym jaki jest faktyczny stan rzeczy i jakie jest moje stanowisko w tej sprawie – mówi Radosław Witkowski. Rada Miejska będzie musiała podjąć decyzję w sprawie ewentualnego wygaszenia mandatu w ciągu 30 dni. - Jeżeli rada nie wyrazi zgody, wówczas wojewoda może wezwać radnych do usunięcia naruszenia prawa. Jeśli rada raz jeszcze nie wygasi mandatu prezydentowi, wtedy wojewoda wyda zarządzenie zastępcze. Prezydent ma czas na odwołanie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a później jeszcze do Naczelnego Sądu Administracyjnego – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. Jeśli Rada Miejska wygasi mandat prezydentowi Witkowskiemu, to prezydent będzie miał 7 dni na odwołanie się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd z kolei w ciągu 12 dni musi wydać wyrok. Jeżeli WSA zdecydowałby o wygaszeniu mandatu prezydentowi, wówczas Radosław Witkowski będzie mógł odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Nie zgadzam się z ustaleniami CBA i dlatego nie podpisałem protokołu. Będę używał wszelkich środków prawnych, żeby dowieść swoich racji w tej sprawie – dodaje prezydent. Tę opinię podziela także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i radny Platformy Obywatelskiej Wiesław Wędzonka. - Będziemy prosili prawników, żeby sprawdzili czy jest to zgodne z obowiązującymi przepisami, a później będziemy głosować czy odwołać, czy nie odwołać prezydenta. Całym sercem będę głosował przeciwko wnioskowi CBA – mówi Wiesław Wędzonka. Dariusz Wójcik apeluje o spokój. - Apeluję do wszystkich środowisk, żeby nie wypowiadać się pochopnie w tej sprawie. Musimy to wyjaśnić w spokoju. Nie chciałbym żeby PO mówiła, że jest to decyzja polityczna. PiS nie napiera, żeby mandat prezydentowi natychmiast wygasić – dodaje. CBA chce wygaśnięcia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego w związku z podejrzeniem złamania tzw. ustawy antykorupcyjnej. W roku 2015, od stycznia do kwietnia już jako prezydent, Radosław Witkowski zasiadał w radzie nadzorczej świętokrzyskiego rynku rolnego. I właśnie w ten sposobów - zdaniem CBA - prezydent Radomia złamał prawo.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej