Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pożegnanie maturzystów

sobota, 25 kwiecień 2015 14:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Jedni przychodzą, inni odchodzą. I mimo że odejścia są nieuniknione to i tak zawsze wywołują mieszane uczucia. W radomskim teatrze odbyło się pożegnanie maturzystów Zespołu Szkól Plastycznych.

Jedni spędzili tu cztery lata w liceum plastycznym. Inni aż sześć lat w ogólnokształcącej szkole sztuk pięknych. Mieli tu przedmioty ogólne, ale i artystyczne. Jak sami mówią nauczyli się nie tylko wzorów matematycznych, czy dat historycznych.

- Przede wszystkim chyba twórczego myślenia, które pomaga nam w różnych sytuacjach, nie tylko szkolnych – mówi Renata, tegoroczna maturzystka. - Myślę że także rzetelnej pracy – dodaje stojąca obok Justyna.

Przyszedł koniec nauki. W radomskim teatrze odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Plastycznych.

- Dla nas jest to zawsze olbrzymie wydarzenie, podniosła chwila i wzruszenie. Przez kilka lat zżywamy się z młodzieżą. To niezwykłe wydarzenie - mówiBożena Marczykowska, dyrektor Zespołu Szkól Plastycznych w Radomiu.

Także dla samych uczniów. Wśród maturzystów mieszane emocje. Z jednej strony radość, bo to koniec wytężonej pracy i nauki w szkole. Jest też i nostalgia.

- Trochę też smutek bo spotyka się osoby w wieku 13 lat, a odchodzi w wieku 19 lat. No jest trochę emocji – mówi Justyna.

W tym roku mury „plastyka” opuści 29 maturzystów. Ci, którzy przez minione lata nie próżnowali zostali w teatrze docenieni. 15 uczniów otrzymało nagrody i wyróżnienia. Za dobre stopnie i odpowiednią reprezentację szkoły na różnorodnych konkursach.

- Mamy dwie stypendystki Prezesa Rady Ministrów. Przez trzy lata brały to stypendium. To ogromne wyróżnienie – mówi Bożena Marczykowska.

Najważniejszą nagrodą podczas tej uroczystości była statuetka absolwenta roku przyznawana przez szkołę od 2007 roku. Otrzymuje ją uczeń, który może pochwalić się największymi osiągnięciami. W tym roku statuetkę otrzymała Aneta Tkaczyk.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej