Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

sobota, 21 styczeń 2017 15:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejne szkoły odwiedzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z akcją „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. To ważna akcja i skuteczna. Jak pokazują statystyki z ubiegłego roku, na drogach Mazowsza było mniej zdarzeń z udziałem dzieci.

 

Prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego akcja edukacyjna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” trafiła teraz do szkoły w Potworowie oraz do szkoły podstawowej nr 28 w Radomiu. W obu szkołach uczniowie poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz dostali odblaski. - Te rzeczy, które od nas otrzymują, nie tylko poprawiają ich bezpieczeństwo. One mają świadomość tego, widzimy, że korzystają z tych odblasków, używają ich co dzień – mówi Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora WORD Radom.

I, co ważne, ta akcja przynosi też efekty. - Mamy statystyczne potwierdzenie, na odprawie rocznej w Komendzie Wojewódzkiej Policji padło jasne stwierdzenie, że te akcje przynoszą efekty, jest mniej zdarzeń drogowych z udziałem dzieci – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu woj. mazowieckiego.

Organizatorzy akcji starają się wylansować modę na noszenie odblasków. To nie muszą być wyłącznie zawieszki przy tornistrach. Warto zwracać uwagę na to, czy kupowane przez nas okrycia wierzchnie mają wmontowane takie elementy. Bo to poprawia widzialność. - Sami widzimy teraz na ulicach, że również osoby dorosłe przekonują się do noszenia odblasków. Coraz częściej spotykamy osoby starsze, które chodzą w kamizelkach. Bardzo to pochwalamy, zachęcamy również i młodzież – mówi podinsp. Piotr Kostkiewicz, komendant radomskiej policji.

Z jednej strony organizatorzy chcą poprzez dzieci docierać także do rodziców. Ale warto pamiętać, że to dorośli mają tez dawać przykład najmłodszym. - Powiedziałam swoim uczniom, że będę nosiła. Najpierw będę sprawdzała przy wejściu, czy sami noszą, ale dostałam dwa odblaski i będę nosiła je jako kolczyki – zapewnia z uśmiechem Sylwia Łyżwa, dyrektorka PSP nr 28.

W szkole nr 28 w ramach spotkania maluchy przygotowały krótki występ artystyczny. A wolontariusze z grupy PaT, czyli Profilaktyka a Ty pokazali spektakl, który na długo zostanie w pamięci oglądających. - Ta sztuka w kilku minutach pokazywała, jak ważne jest życie i jak przez głupotę w ułamku sekundy możemy to życie stracić – mówi Patryk Łyżwa, lider grupy PaT.

Kolejne spotkania w ramach akcji Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny odbędą się jeszcze w styczniu w szkołach w Borkowicach oraz w Jastrzębiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Tragiczny majowy tydzień na drogach Mazowsza

  5 osób zabitych w ponad 70 wypadkach drogowych. Ponad 170 zatrzymanych pijanych kierowców. To bilans pierwszego majowego tygodnia na drogach województwa mazowieckiego.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Trwa policyjna akcja „majowy weekend”

  Od minionego piątko trwa policyjna akcja „majowy weekend”. Na drogach powiatu radomskiego i Mazowsza, pojawiło się więcej oznakowanych i nieoznakowanych policyjnych patroli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej