Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PiS o władzach miasta: „katastrofa”. Jest odpowiedź

środa, 18 styczeń 2017 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Pozyskiwanie pieniędzy unijnych przez Radom za prezydentury Radosława Witkowskiego to katastrofa. Tak 2 lata prezydenta Witkowskiego oceniają Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki oraz Andrzej Kosztowniak były prezydent miasta, dziś poseł PiS.

 

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz bardzo krytycznie ocenia pozyskiwanie przez Radom pieniędzy unijnych za prezydentury Radosława Witkowskiego. Na swoim blogu pisze wręcz o katastrofie. - To jest żenująca sytuacja, że miasto 220-tysięczne na tę chwilę pozyskało z Unii Europejskiej około 23 milionów złotych – mówi Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Według Jerzego Zawodnika, wiceprezydenta Radomia, krytyka wicewojewody Artura Standowicza jest bezpodstawna. - Mam w swoim życiu zasadę, że jeżeli na jakichś sprawach dobrze się nie znam, to nie inicjuje dyskusji, bo może się okazać, że to co mówiłem jest nieprawdą. Tak jest w tym przypadku – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Wicewojewoda Artur Standowicz porównuje obecną sytuację do prezydentury Andrzeja Kosztowniaka, który w ciągu ośmiu lat – jak pisze na swoim blogu wicewojewoda - pozyskał ponad 500 milionów złotych z Unii Europejskiej. - W porównaniu z Andrzejem Kosztowniakiem, który przez 8 lat pozyskał 560 milionów złotych, to stosując nawet taką prostą matematykę, wychodzi około 70 milionów złotych rocznie – dodaje wicewojewoda Artur Standowicz. Krytycznie unijne efekty dwóch lat prezydentury Radosława Witkowskiego, ocenia także były prezydent Andrzej Kosztowniak. - Zostały podsumowane ostatnie 2 lata w pozyskiwaniu środków europejskich. I te projekty, które były realizowane wyłącznie przez prezydenta Witkowskiego, to dwadzieścia kilka milionów złotych. Wynik bardzo zły – ocenia Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Ale - jak przypomina wiceprezydent Jerzy Zawodnik - prezydent Kosztowniak pierwszą swoją umowę podpisał dopiero po 3 latach sprawowania urzędu i była to umowa przygotowana jeszcze przez jego poprzednika Zdzisława Marcinkowskiego. Ponadto, zdaniem Jerzego Zawodnika, Andrzej Kosztowniak jako prezydent miał łatwiej. Mógł starać się o pieniądze na projekty infrastrukturalne. - Ta perspektywa unijna różni się od poprzedniej. My jako Radom nie możemy dostać złotówki na metr kwadratowy nowej drogi. Praktycznie nie możemy dostać pieniędzy na przebudowę dróg w naszym mieście i nie możemy także dostać pieniędzy na budowę jakiegokolwiek budynku. Budowa nowej kubatury także jest zabroniona – tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Wiceprezydent Jerzy Zawodnik zapewnia, że magistrat jest dobrze przygotowany do starania się o środki unijne. Ofensywa wniosków ma nastąpić już w tym roku. - Mówimy o kamienicy Deskurów, czyli o projekcie na ponad 40 milionów złotych. Mówimy o projekcie multimodalnym o wartości także 40 milionów, są projekty dotyczące informatyzacji szpitala na ponad 11 milionów złotych, termomodernizacja, zakup sprzętu dla oddziału kardiologicznego czy rewitalizacja centrum miasta – wymienia wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Wicewojewoda Artur Standowicz jest zdania, że czas najwyższy, żeby poważnie porozmawiać o tym jak w Radomiu pozyskiwane są unijne pieniądze.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej