Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PSL krytykuje reformę oświaty i broni samorządności

wtorek, 17 styczeń 2017 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Przedstawiciele PSL krytykują likwidację gimnazjów i zapowiadaną przez PiS zmianę ordynacji wyborczej.

 

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego do aktualnej sytuacji politycznej w kraju odnieśli się na konferencji prasowej. Poseł PSL Mirosław Maliszewski przypominając niedawny parlamentarny kryzys i brak udziału posłów PSL-u w proteście opozycji, tłumaczył jaką opozycją będzie jego partia. - Wygląda na to, że taka postawa części społeczeństwa się podoba. Chcę zapewnić, że będziemy opozycją, która krytycznie odnosi się do propozycji złych i taką, która będzie popierać dobre rozwiązania pojawiające się w parlamencie – mówi Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
PSL podczas konferencji skrytykowało także nową reformę oświaty, która wejdzie w życie od września tego roku, a która zakłada m.in. wygaszanie gimnazjów. - Niektóre obiekty gimnazjalne zostały wybudowane niedawno. W części ich budowa została sfinansowana ze środków unijnych. To nakłada obowiązek prowadzenia przez 5 lat deklarowanej działalności w tych budynkach. To bardzo duży problem. Będziemy musieli sobie jakoś z tym poradzić. Uważamy, że ta reforma jest niepotrzebna – mówi Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia.
Przedstawiciele PSL krytycznie odnieśli się także do zapowiadanej przez PiS zmiany ordynacji wyborczej, która zakłada między innymi, że funkcję wójta czy prezydenta można byłoby pełnić przez maksymalnie dwie kadencje. Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk uważa, że to zamach na polską samorządność. - PiS traktuje samorządy jako pośredni szczebel utrwalenia władzy. To może kusić polityków PiS, żeby za wszelką cenę wygrać najbliższe wybory samorządowe – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.
PSL zapowiada udział w obronie polskiej samorządności i wspieranie założonego na początku stycznia przez marszałków województw, starostów, wójtów i burmistrzów Ruchu Obrony Polskiej Samorządności.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • PSP 22. Szkoła po reformie

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 22 to przykład gimnazjum,które stało się podstawówką. Sprawdzaliśmy, jak placówka radzi sobie w pierwszym roku po wprowadzeniu reformy oświaty.

 • Można składać wnioski do w ramach RPO WM 2014-2020.

  Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przyjmuje wnioski na dofinansowanie projektów zwiększających dostęp do edukacji przedszkolnej oraz wyrównujących szanse edukacyjne i rozwojowe dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na konkurs przeznaczono prawie 16 mln. złotych

 • PSL: szykujemy się do wyborów, rozważamy różne scenariusze

  PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem, zwłaszcza w wyborach do sejmików. W Radomiu nie wyklucza koalicji z organizacjami niepartyjnymi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej