Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Air Show czy piknik lotniczy? Wojsko milczy

wtorek, 17 styczeń 2017 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia wciąż nie otrzymał od wojska oficjalnej informacji o organizacji w tym roku pokazów lotniczych. Poseł PiS Wojciech Skurkiewicz prosi o cierpliwość i ma nadzieję, że – jak mówi - prezydent Witkowski powściągnie komentarze.

 

Zamieszanie wokół zapowiedzianych przez ministra Antoniego Macierewicza pokazów lotniczych w Radomiu w roku 2017 trwa. - W dalszym ciągu nie mamy nowych informacji, które dawałby pewność, że Międzynarodowe Pokazy Air Show odbędą się w Radomiu w roku 2017. Z naszych ostatnich ustaleń i pism, jakie otrzymaliśmy z Dowództw Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wynika, że najbliższe Air Show odbędzie się w 2018 roku – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jest to informacja, którą przekazał prezydentowi Witkowskiemu na początku grudnia ubiegłego roku ówczesny Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał Mirosław Różański. Wojsko zaproponowało także organizację pikniku lotniczego z uwagi na brak pieniędzy na organizację tak dużej imprezy jaką jest Air Show i na decyzję o organizacji Air Show w 2018 roku z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa. Ale prezydent Radosław Witkowski sceptycznie podchodzi do organizacji pikniku lotniczego. Obawia się, że piknik, który zaproponowało wojsko obniży rangę Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, które w niezmienionej formie organizowane są w Radomiu od 2000 roku. - Dziwię się takiemu podejściu do sprawy pana prezydenta. Nie kto inny, tylko prezydent Witkowski prosił mnie o interwencję w sprawie pokazów lotniczych i zabiegał wielokrotnie o to, żeby doprowadzić całą sprawę do szczęśliwego zakończenia – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Skurkiewicz nie ma także obaw o jakość i poziom tegorocznej imprezy i zapewnia, że wszystko ze strony wojska będzie zapięte na ostatni guzik. Tymczasem prezydent Witkowski deklaruje, że miasto pomoże w organizacji pikniku lotniczego, ale jednocześnie zwraca uwagę na inna kwestię. - Jeśli będzie to kilkugodzinny piknik z udziałem polskich sił powietrznych i z wystawą statyczną sprzętu wojskowego, to powinien mieć on rangę pikniku lotniczego, a nie Air Show – dodaje Radosław Witkowski. Z argumentacją prezydenta Radomia nie zgadza się poseł Wojciech Skurkiewicz. - Czekamy na informacje ze strony wojska. To wojsko jest podmiotem decydującym w tej sprawie. Mam nadzieję, że prezydent Witkowski powściągnie swoje komentarze, żeby nie zaszkodzić sprawie – dodaje poseł Wojciech Skurkiewicz. Jak mówi poseł, szczegóły dotyczące tegorocznej imprezy lotniczej na lotnisku na Sadkowie poznamy na przełomie stycznia i lutego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej