Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wspaniały 25. Finał. Tłumy na „Światełku”, rekordowa zbiórka!

poniedziałek, 16 styczeń 2017 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Absolutnie rekordowy i zupełnie niespodziewany wynik radomskiej zbiórki na rzecz 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radomski sztab zebrał ponad 320 tysięcy złotych.

 

Do tej pory rekordowy pod względem zebranej kwoty był ubiegły rok. W Radomiu zebraliśmy wówczas 233 tysiące złotych. Do tegorocznego finału zatem organizatorzy podchodzili z nadzieją, że też będzie dobrze, choć akurat bicie rekordów nie jest celem orkiestry. - Nigdy nie liczymy na rekord, choć oczywiście chcemy żeby było jak najlepiej. Ale tak naprawdę to nie chodzi tylko o środki które wpływają w tym dniu, bo tak jak WOŚP, tak wiele organizacji robi dużo dobrego na co dzień. I też chcemy zwrócić na to uwagę. I liczy się to, że ta akcja też jednoczy ludzi – mówi Bartosz Bednarczyk, szef radomskiego sztabu WOŚP.

W niedzielę na ulicach Radomia kwestowało prawie 350 wolontariuszy. Byli na Placu Jagiellońskim, w Galerii Słonecznej, na ulicach miasta. W hipermarkecie E'Leclerc kwestowała młodzież z ZSO nr 7. - Idzie naprawdę dobrze, ludzi jest dużo i nas jest dużo, stoimy wszędzie – mówi jedna z kwestujących.

Wszystkie puszki trafiały, jak co roku, do radomskiego oddziału banku Pekao S.A. Tu liczone były zebrane pieniądze. Z ramienia sztabu nad całością czuwała Bożena Sołdrzyńska. Rozmawialiśmy z nią ok. godziny 19.00 w niedzielę. - Do tej pory mamy prawie 190 tysięcy złotych. Ale jeszcze ok. 30 puszek nie jest rozliczonych – mówiła nam wówczas pani Bożena. I, jak zaznaczała, te ostatnie puszki są najczęściej także najbardziej zasobne.

Na Placu Jagiellońskim odbyły się licytacje przedmiotów podarowanych na rzecz finału. 700 złotych zapłacił nabywca saperki podarowanej przez prezydenta Radomia. To ta saperka, którą symbolicznie rozpoczęto budowę hali sportowej.
Tegoroczny finał okazał się wyjątkowy. Przede wszystkim pod względem liczby osób, które przyszły na Plac Jagielloński. - Światełko do nieba, godzina 20.00, kulminacja, no tylu osób chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy na placu. Przyznam, że byłem zaskoczony, bo naprawdę pierwszy raz na finale mieliśmy tyle osób na placu – mówi Bartosz Bednarczyk.

Radomski 25. finał WOŚP dał rekordowy i zupełnie niespodziewany wynik zbiórki pieniędzy. - W tym momencie przekroczyliśmy 322 tysiące złotych. Mówię jeszcze bez tych końcówek, bo będzie jeszcze jedno przeliczenie w centrum finansowym Orkiestry. Ponadto do tej kwoty nie doliczyliśmy np. szkatuły Air Port Radom, bo to osobne liczenie – mówi
Bartosz Bednarczyk.

Partnerem i patronem radomskiego finału była jak co roku TV Dami. Przygotowaliśmy ponad 20 relacji z placu Jagiellońskiego, Galerii Słonecznej, imprez towarzyszących, a także z Białobrzegów i Jedlińska. W samym tylko internecie te relacje dotarły do ponad 100 tysięcy osób. Transmitowane na żywo z Placu Jagiellońskiego światełko do nieba obejrzało 5 tysięcy osób, w tym radomianie mieszkający teraz w Wiedniu czy Szkocji. Za wszystkie miłe słowa bardzo dziękujemy.
Patronami medialnymi finału były razem z nami Radomska Grupa Mediowa oraz Echo Dnia.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej