Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

„Sprawny samochód, to bezpieczny kierowca”

piątek, 24 kwiecień 2015 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Tę maksymę przypominali dziś radomskim kierowcom uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych, mazowieccy policjanci i Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego.

Dziś „samochodówka” otworzyła swoją stację diagnostyczną dla wszystkich chętnych radomskich kierowców. I to za darmo. Chętnych do sprawdzenia stanu technicznego swojego samochodu nie brakowało. Ale podczas spotkania na stacji diagnostycznej „samochodówki” można było nie tylko sprawdzić stan techniczny auta. – Kierowcy mogą się dowiedzieć o ilości punktów karnych, mogą uzyskać porady prawne od policjantów. Można także u rzeczoznawców wycenić własny samochód – dodaje Paweł Maruszak, kierowniku warsztatów w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu. Wspólna inicjatywa Zespołu Szkół Samochodowych i mazowieckiej „drogówki” nie była przypadkowa. Maksymę „sprawny samochód, to bezpieczny kierowca”, przypominano radomskim kierowcom przed zbliżającym się długim weekendem majowym. – I uzyskali od nas stosowne porady jak usiąść za kierownicą, jak odpowiednio ustawić fotel. Bardzo dużą rolę zwracamy także na odpowiednie ustawienie nagłówka. No i oczywiście ustawienie pasów bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne – mówi nadkomisarz Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika WRD KWP w Radomiu. Spotkanie na stacji diagnostycznej „samochodówki” zorganizowali Zespół Szkół Samochodowych, Wydziału Ruchu Drogowego Mazowieckiej Komend Policji oraz Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej