Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Kasa dla klubów sportowych

piątek, 13 styczeń 2017 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Na taką informację czekały wszystkie kluby sportowe. Magistrat ogłosił wyniki konkursu na szkolenie dzieci i młodzieży. Od wielkości dotacji zależy poziom i zakres treningów.

 

Pomoc Urzędu Miejskiego obejmuje kilkanaście dyscyplin sportu. Jak podkreślają urzędnicy, miasto wspiera kluby, a nie finansuje w całości realizowanych zadań. W sumie najwięcej pieniędzy z miejskiej kasy, czyli ponad 400 tysięcy złotych, pójdzie na szkolenie młodych piłkarzy. Ale dotacje w tym przypadku otrzyma kilkanaście klubów. Na solidne wsparcie mogą liczyć też przedstawiciele dyscyplin, które przynoszą Radomiowi najwięcej sukcesów. To na przykład zapasy, lekkoatletyka, koszykówka i siatkówka. Wnioski o dotacje złożyło prawie 50 klubów. Cztery z nich wykluczono z podziału, bo złożone dokumenty zawierały błędy. Na dotacje dla klubów na szkolenie dzieci i młodzieży Urząd Miejski przeznaczył 1 600 000 złotych. Ta pozycja nie wyczerpuje kwoty wsparcia gminy dla klubów sportowych. Z osobnej puli magistrat finansuje stypendia dla sportowców.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • Pieniądze na sport talentów

  Urząd Miejski podzielił pieniądze na szkolenie sportowców w kategoriach młodzieżowych. Gmina wyda na ten cel 1 700 000 złotych. To o 100 tysięcy więcej niż przed rokiem.

 • Pobiegnie, żeby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Łukasz Pochylski, żołnierz z Radomia chce zdobyć Kryształową Koronę Maratonów Świata. Ten cel radomianin postawił sobie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej