Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Powiat: najwięcej na drogi, ochronę zdrowia i pomoc społeczną

sobota, 07 styczeń 2017 15:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Deficyt nieco ponad 4,5 miliona złotych, wydatki na poziomie 135 i pół miliona – to założenia budżetu powiatu na rok 2017. Najwięcej powiat wyda w tym roku na drogi.

 

Zarówno dochody, jak i wydatki powiatu radomskiego niewiele wzrosną w stosunku do minionego roku. Powiat planuje dochody w wysokości prawie 131 milionów złotych. Wydatki wyniosą 135 i pół miliona. Najwięcej w 2017 roku powiat zamierza wydać na remonty dróg. W tym na drogę z Radomia do Brzózy. Jej przebudowa trwa etapami od kilku lat. Wiele fragmentów już zostało poprawionych i zmodernizowanych, ale nadal, np. w okolicy Mąkos i dalej do granicy powiatu, droga jest w złym stanie. I po każdej zimie wygląda gorzej. A dla powiatu to ważna trasa. To alternatywa dla krajowej „”siódemki”, jeździ nią bardzo dużo samochodów. Dlatego władze powiatu chciałyby dokończyć przebudowę tej drogi. Inwestycja będzie kosztowała 5,5 miliona złotych. Połowa kwoty to finansowanie zewnętrzne. - Będziemy ją robić w ramach programu „schetynówek”. Naszym sukcesem jest to, że uzyskaliśmy do tej wielkiej inwestycji połowę pieniędzy. Jak tylko będą podpisane stosowne porozumienia z wojewodą to organizujemy przetarg i robimy tę drogę – mówi starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.
Na drogi wydatki będą największe. Łącznie w dziale transport i łączność zapisano ponad 25 milionów złotych. Kolejne wysokie nakłady starostwo przeznaczy na oświatę i wychowanie (prawie 18 mionów złotych), ochronę zdrowia (prawie 20 milionów) oraz na pomoc społeczną (prawie 20 milionów złotych). - Nie zapominamy o tym, żeby dofinansowywać nasze dwa szpitale, one muszą istnieć, muszą mieć dofinansowanie bo niestety z kontraktów nie da się żyć. Myślimy o naszych placówkach oświatowych, mamy sześć szkół, jeden ośrodek, więc tam też idą pieniądze. I nie zapominamy również o domach pomocy społecznej, bo ta pomoc społeczna jest teraz bardzo ważna – mówi Mirosław Ślifirczyk.
Jak podkreśla starosta, 20 milionów w tegorocznym budżecie przeznaczone jest na wydatki majątkowe. To sporo, bo stanowi to aż 15% wydatków. Uchwała budżetowa została przyjęta jednomyślne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • "Perły Powiatu" w Iłży

  Wyjątkowo, bo w Iłży odbył się finał VII Edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego "Perły Powiatu". Nagrodzone zostały firmy, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością w powiecie radomskim.

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej