Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Monitoring miejski poprawia bezpieczeństwo

sobota, 07 styczeń 2017 15:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 4700 zdarzeń zarejestrowały w ubiegłym roku kamery monitoringu miejskiego. To o pół tysiąca zdarzeń więcej niż w roku 2015. Najczęściej do naruszeń prawa dochodzi przy muszli koncertowej w parku

 

Muszla koncertowa stała się ulubionym miejscem spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej. Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały w ubiegłym roku w tym miejscu blisko 900 zdarzeń związanych właśnie z nieprzestrzeganiem porządku publicznego. - Niestety zajmuje ona (muszla koncertowa – przyp. red.) niechlubne pierwsze miejsce pod względem ilości i rodzajów zdarzeń oraz interwencji, które muszą być podejmowane w tym miejscu – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. W sumie w ubiegłym roku kamery monitoringu zarejestrowały ponad 4700 zdarzeń. To o 500 zdarzeń więcej niż w roku 2015. 4200 z tych zdarzeń obsłużyła Straż Miejska. - Dzięki temu, że kamery są umieszczone w rożnych częściach miasta, to obserwujemy większą część terenu, którą obsługujemy jako Straż Miejska. Dlatego otrzymujemy interwencje bezpośrednio od operatora monitoringu, który widzi całe zdarzenie, opisuje je i wskazuje nam miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa – mówi Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Wzrosła także liczba materiałów filmowych zarejestrowanych przez kamery monitoringu, z których w swojej pracy korzystała policja. - O 100 zdarzeń wzrosła liczba zdarzeń, w których policja prosiła o zabezpieczenie zarejestrowanego materiału. Takich sytuacji w ubiegłym roku roku było prawie 400 – dodaje Rafał Czajkowski. Spadła liczba przestępstw zarejestrowanych przez kamery. W roku 2016 było ich 12. Natomiast wzrosła liczba sytuacji, w których trzeba było udzielić pomocy osobom nietrzeźwym lub leżącym na ulicy. Takich przypadków łącznie było ponad 1400. W systemie monitoringu miejskiego w Radomiu działa 71 kamer.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni podzieleni. Rafał Czajkowski kandydatem ORSB

  Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

 • Monitoring: w centrum i na dworcu najmniej bezpiecznie

  25 sprawców przestępstw i 2,5 tysiąca osób, które popełniły różne wykroczenia zatrzymano w ubiegłym roku dzięki monitoringowi miejskiemu. Najmniej bezpiecznie jest w centrum Radomia i na dworcu.

 • Sekretarz na Prima Aprilis

  Dopiero za trzy miesiące poznamy nazwisko nowego sekretarza miasta. 31 grudnia skończył się okres wypowiedzenia poprzedniego sekretarza, Rafała Czajkowskiego. Od 1 stycznia na tym stanowisku jest wakat

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej