Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Nowe dzieła w „Elektrowni”

sobota, 07 styczeń 2017 15:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia ma w swojej kolekcji nowe obiekty. Na ich zakup centrum otrzymało pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dotacja wyniosła 155 tysięcy złotych. Do tego konieczny był tzw. wkład własny. Brakujące 89 tysięcy przekazał Urząd Marszałkowski. - W ciągu czterech lat zakupiliśmy za środku ministerialne i marszałkowskie 41 dzieł – mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSZW Elektrownia. - Złożyliśmy już wniosek na 2017 rok. Liczymy, że zakupimy następnych pięć dzieł.

Na zakupy składają się obrazy Marcina Maciejowskiego i Ignacego Czwartosa. Elektrownia zakupiła też dwie instalacje. Ich autorami są Anna Baumgart oraz Piotr Kurka. Elektrownia nabyła również fotografię Marty Deskur. - Zakup poprzedziła szczegółowa analiza tego co jest na rynku – zapewnia Zbigniew Belowski, wicedyrektor MCSzW Elektrownia. - Duża w tym zasługa komisji, która nad tym pracowała.

W sumie pięć nowych dzieł. Można je oglądać w sali na I piętrze. Wszystkie nowe prace wpisują się w charakter działalności, którą prowadzi „Elekrownia”. - Zakupione prace uzupełniają braki, które występują w zbiorach sztuki współczesnej w Radomiu – podkreśla Zbigniew Belowski.

Kolekcja „Elektrowni” liczy już ponad 600 eksponatów. Wśród nich są nie tylko zakupy, ale też dary od artystów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej