Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Orszak Trzech Króli w Radomiu

piątek, 06 styczeń 2017 14:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Po raz szósty ulicami Radomia przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo mrozu w orszaku uczestniczyło wielu radomian.

 

„Poruszenie wśród Aniołów, Pasterzy i Mędrców”. Scenka pod takim tytułem bał pierwszą zaprezentowaną tuż po powitaniu, podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Orszak organizowany 6 stycznia ma upamiętniać wizytę jaką złożyli Mędrcy ze Wschodu dzieciątku Jezus. - Mędrcy reprezentują człowieka nauki i poszukiwania. Za przykładem mędrców idziemy, aby oddać pokłon i uznać dzieciątko za naszego Pana i Zbawiciela - mówi ks. bp. Henryk Tomasik, biskup radomski. Orszak wyruszył w południe z Rynku pod przewodnictwem Trzech Króli. Wcześniej każdy otrzymał śpiewnik i koronę. Wspólnie z mieszkańcami maszerowały też władze Radomia. - My wszyscy o różnym światopoglądzie maszerujemy dziś wspólnie – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. Mróz nie odstraszył mieszkańców. Wielu przyłączyło się do orszaku. - Z przyjemnością. Coś ciekawego w mieście się odbywa. - Są zwierzęta, to wszystko urzeka – twierdzą. W organizację włącza się wielu chętnych. Uczniowie przygotowują scenki nawiązujące do historii. Pomagają władze, kawalerzyście ze Szwadronu Ziemi Radomskiej, skansen i osoby prywatne. - Dziękujemy wszystkim, bo nikogo nie musimy zapraszać. Wszyscy chętnie się angażują – informuje ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu. Orszak przeszedł z Rynku do ulicy Żeromskiego, żeby oddać pokłon Jezusowi. W Radomiu Orszak Trzech Króli zorganizowano po raz szósty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski Orszak Trzech Króli

  Radomianie w koronach przemaszerowali dziś w Orszaku Trzech Króli ulicami miasta. Pogoda dopisała. W orszaku wzięły udział całe rodziny.

 • Orszak Trzech Króli w Radomiu

  Jak co roku w Radomiu 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z Rynku o godzinie 12.00.

 • Tłumy w radomskim orszaku

  To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Obchodzono je dużo wcześniej niż Boże Narodzenie. Od kilku lat w Polsce, także w Radomiu w Święto Trzech Króli organizowane są świąteczne orszaki. Tegoroczny przyciągnął tłumy radomian.

 • Orszak przejdzie ulicami Radomia

  Będą żywe zwierzęta, barwne stroje i dekoracje. Już po raz piaty ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej