Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Kolekcja przed przeprowadzką

piątek, 06 styczeń 2017 14:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolekcja sztuki współczesnej, która pozostaje w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego, znajdzie się w nowym miejscu. Dzieła trafią do magazynów „Elektrowni”

 

Choć decyzja o przekazaniu kolekcji zapadła bodaj dwa lata temu, to wciąż wszystkie obiekty pozostają na stanie Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Ale za kilka tygodni ma się rozpocząć przewożenie zbiorów.
- Warunki przechowywania dzieł w „Elektrowni” są znacznie lepsze niż w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – podkreśla Zbigniew Belowski, wicedyrektor MCSzW Elektrownia.
W sumie na przekazanie do Elektrowni czeka 4.5 tysiąca obiektów. Muzeum odda kolekcję w depozyt.
- Najpierw zbiory muszą przejrzeć pracownicy obu placówek pod względem konserwatorskim – mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor MCSzW Elektrownia.
Wszystkie dzieła muszą być spisane i ewentualnie naprawione.
- Sposób w jaki zaprezentujemy przejętą kolekcję będziemy określać na bieżąco. Może wybudujemy nowy pawilon specjalnie na taką potrzebę - Zbigniew Belowski, wicedyrektor MCSzW Elektrownia
Elektrownia zakupiła nawet specjalnie przystosowany do przewozu dzieł samochód. Przewożenie kolekcji powinno rozpocząć się w lutym lub marcu. Jak mówią dyrektorzy Elektrowni przekazywanie dzieł potrwa półtora roku.
- Obiekty trafią do magazynu, ale potem będą na pewno prezentowane – zapewnia Włodzimierz Pujanek.
Według informacji „Elektrowni” jej pomieszczenia wystawiennicze pozwalają na jednoczesną prezentację około 150 średniej wielkości obrazów

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej