Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

25 imprez na 25. Finał WOŚP w Radomiu

piątek, 06 styczeń 2017 14:07
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już rozpoczęła wielkie granie. Na początek wystąpiły grupy Play Blues i Lustro. Główny koncert odbędzie się w niedzielę 15 stycznia.

 

Na początek duża dawka bluesa. Kiedy zabrzmiały pierwsze takty utworu grupy Breakout „Pomaluj moje sny” od razu zrobiło się rodzinnie i nieco nostalgicznie. Zespół Play Blues specjalizuje się właśnie w muzyce blues-rockowej. A grupę Breakout darzy szczególną sympatią.
- Emocje wokół tej muzyki wciąż są ogromne – podkreśla Łukasz Treter, lider Play Blues. - Zespół realizuje moje pomysły. Utwory z tamtych czasów to po prostu moja miłość.
Wokalista Mateusz Klimek nie kryje fascynacji tekstami Bogdana Loebla, które śpiewał Tadeusz Nalepa.
- To są piosenki,które mają w sobie bardzo dużo prawdy – zaznacza Mateusz Klimek, wokalista Play Blues. - Ważne, aby każdy znalazł ich prawdziwe znaczenie.
Bluesowy koncert dobrze wpisuje się w ideę charytatywnej akcji Jerzego Owsiaka.
- Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto grać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Łukasz Treter. - Akcja Jerzego Owsiaka kojarzy się z czymś dobrym, miłością, pomocą innym. Tak jest od 25 lat.
Dla muzyków gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma oczywiście szczególne znaczenie.
- Mogę nie tylko wesprzeć akcję finansowo, ale dzięki koncertowi daję coś więcej. To sprawia podwójną satysfakcję – zapewnia Mateusz Klimek.
Z orkiestrą Jerzego Owsiaka od lat związana jest też kolejna radomska grupa Lustro. Zespół wystąpił w drugiej części czwartkowego koncertu.
- Od początku naszej „lustrzanej” historii wspieramy Jurka Owsiaka. Graliśmy i w Radomiu, i w Warszawie – przypomina Konrad Przerwa, wokalista grupy Lustro.
Koncert zespołów Play Blues i Lustra zainaugurował w Radomiu 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, w związku z jubileuszem organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji i to nie tylko w dniu 15 stycznia, czyli w dniu finału ogólnopolskiego. Na 25. rocznicę będzie 25 imprez – mówi Bartosz Bednarczyk, komendant hufca ZHP, który kolejny raz w Radomiu organizuje finał WOŚP. To w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sobotę, 14 stycznia odbędą się kolejne koncerty. - Chcemy ożywić ulicę Żeromskiego. Na muzyczny półfinał zapraszamy do różnych klubów i restauracji w centrum miasta. Wykaz imprez znajdą państwo na stronie WOŚP na Facebooku – informuje Bartosz Bednarczyk, komendant Hufca ZHP Radom.
Natomiast w niedzielę odbędą się główne wydarzenia związane z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość z nich odbędzie się na Placu Jagiellońskim, ale też orkiestra zagra m. in. w Galerii Słonecznej. Na scenie na placu wystąpią w dużej mierze lokalni wykonawcy. - Rozpoczynamy tradycyjnie. Zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego wykonania utworu „Nadzieja”. Później wystąpi Paweł Mosiołek, Renesans, Mistrz i Małgorzata, Alicetea, Scream, Cztery Szmery – wylicza Bartosz Bednarczyk.
O godz. 20.00 - światełko do nieba. Obok sceny nie zabraknie atrakcji dla dzieci, dla fanów motoryzacji, a przez cały dzień datki do puszek będą zbierali wolontariusze. W tym roku w Radomiu do 25. Finału WOŚP przyłączyło się 350 wolontariuszy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej