Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Inwestycje w „medyku”. Remonty i nowy sprzęt

środa, 04 styczeń 2017 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 100 tysięcy złotych pozyskało z budżetu marszałka województwa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli dawny „medyk”. W szkole trwają remonty, placówka kupiła także nowy sprzęt do pracowni.

 

 

Świąteczną i noworoczną przerwę „medyk” wykorzystał na prace remontowe i modernizacje. Zakres prac, mimo krótkiego czasu, jest duży. - Inwestujemy w jakość, w rozwój, w sprzęt w nowoczesnych pracowniach, stawiamy na bezpieczeństwo, modernizujemy, remontujemy, malujemy – mówi Agnieszka Stolarczyk, dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu.

W budynku przy ulicy Kelles-Krauza remontowane są sale lekcyjne oraz pracownie. To głównie odświeżanie pomieszczeń, ale także np. remonty instalacji elektrycznych i modernizacje systemów alarmowych. Placówka kupiła także nowy sprzęt do swoich pracowni zarówno przy Kelles-Krauza, jak i w budynku przy placu Stare Miasto. - Kupiliśmy sprzęt dla opiekunów medycznych, czyli łóżka, fantomy do pielęgnacji pacjentów, fantomy do udzielania pierwszej pomocy, fotele do pielęgnacji dla kosmetyczek. Stawiamy na jakość i nowoczesne pracownie – mówi Agnieszka Stolarczyk.

Wśród zakupów są także narzędzia stomatologiczne i autoklawy. „Medyk” zawsze stawiał na kształcenie praktyczne, i to właśnie z myślą o praktycznej nauce zawodów robione były teraz zakupy. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest placówką prowadzoną przez samorząd województwa mazowieckiego i to właśnie dzięki wsparciu samorządu możliwe były inwestycje. Marszałek województwa przekazał szkole ponad 100 tysięcy złotych na ten cel.
Jednocześnie szkoła zaczyna nabór na kolejny semestr, na kierunkach opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, technik masażysta, terapeuta zajęciowy oraz technik usług kosmetycznych.
Placówka proponuje także firmom i szkołom kształcenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • "Medyk"uczy jak być piękną i zdrową

  "Bądź piękna i zdrowa z Medykiem" - pod tym hasłem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, odbyło się spotkanie poświęcone dbaniu o zdrowie i urodę. To druga edycja imprezy, której pomysłodawczynią jest Agnieszka Stolarczyk - dyrektor radomskiego "Medyka".

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej