Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Od 1 stycznia zmiany cen biletów

piątek, 30 grudzień 2016 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 1 stycznia wejdą w życie zmiany w cenach biletów i karnetów komunikacji miejskiej. Ponadto pojawi się bilet jednogodzinny oraz bilety roczne i semestralne dla uczniów i studentów. Od 1 stycznia także będzie dostępny specjalny bilet dla seniorów.

 

Bilet jednogodzinny na wszystkie linie komunikacji miejskiej będzie od 1 stycznia kosztował: normalny 3 złote 80 groszy, a ulgowy 1 złoty 90 groszy. Bilet będzie ważny przez godzinę od momentu skasowania z możliwością wielu przesiadek. Ale zmian od 1 stycznia będzie więcej. Mówił o nich w programie „Kelles-Krauza 13” wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. - Kolejne ulgi to wprowadzenie biletów semestralnych dla uczniów i studenckich, ale również obniżka cen biletów na Karcie Miejskiej. Tutaj obniżamy z 2,80 zł. na 2,40 zł. cenę biletu jedno przejazdowego – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Bilet semestralny ważny jeden semestr szkolny lub akademicki będzie kosztował 160 złotych lub 130 złotych z kartą Rodzina Plus. Cena biletu szkolnego natomiast ważnego przez cały rok szkolny za wyjątkiem wakacji, będzie wynosić 300 złotych lub 240 złotych z kartą Rodzina Plus. Od 1 stycznia także wejdzie w życie specjalna oferta dla radomskich seniorów, czyli osób w wieku 65+. - Będzie dla nich opłata 100 złotych za rok korzystania. Wystarczy Karta Seniora, wystarczy Karta Miejska. Będzie tam zakodowana ta ulga i senior będzie mógł przez cały rok za 100 złotych jeździć wszystkimi autobusami bez ograniczeń – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Z innych zmian, które wejdą w życie od 1 stycznia warto odnotować wzrost ceny karnetu 10-cio przejazdowego. Taki karnet będzie kosztował 28 złotych, czyli za jeden przejazd zapłacimy 2 złote 80 groszy. Te zmiany mają na celu zachęcenie radomian do korzystania z Radomskiej Karty Miejskiej bo z Kartą Miejską jazda autobusami komunikacji miejskiej będzie tańsza. Wzrośnie także kara za jazdę bez ważnego biletu. Gapowicze zapłacą od 1 stycznia 180 złotych, a nie jak do tej pory 150 złotych. Przypominamy, że Radomską Kartę Miejska można wyrobić w kilku punktach MZDiK na terenie miasta, a szczegółowe informacje dotyczące zmian cen biletów komunikacji miejskiej, które będą obowiązywać już od 1 stycznia są dostępne na stronie internetowej www.mzdik.pl

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej