Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Grzebalnia dla zwierząt później niż zakładano

środa, 28 grudzień 2016 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Za inwestycję odpowiedzialna jest spółka Radkom. Pierwotnie grzebalnia miała powstać do końca tego roku, ale ze względu na pilne prace, związane z realizacją innego przetargu, termin został przesunięty.

 

Decyzję o utworzeniu pierwszego w historii Radomia cmentarza dla zwierząt magistrat podjął w czerwcu. Zgodnie z polskim prawem, martwe zwierzę powinno zostać zutylizowane. Ale dla wielu właścicieli czworonogów to problem emocjonalny, bo śmierć zwierzęcia jest odbierana jak śmierć kogoś najbliższego, niemal członka rodziny. - Pojawia się problem, bo trzeba zwłoki pogrzebać. Niestety, często ludzie robią to na własną rękę. W ogródku, w lesie czy na polanie. Takie czyny są niedozwolone przez polskie prawo – mówił w czerwcu tego roku Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Grzebalnia dla zwierząt o powierzchni 0,5 hektara miała powstać do końca tego roku na działce należącej do spółki Radkom, położonej w pobliżu schroniska dla zwierząt. Ale już wiadomo, że tej inwestycji nie uda się zrealizować w roku 2016. - Nie wzięliśmy pod uwagę jednego. Trwające cały czas postępowanie przetargowe i przygotowawcze do modernizacji naszej instalacji mechanicznej segregacji odpadów nałożyło na wszystkich pracowników spółki wiele obowiązków – mówi Waldemar Kordziński, prezes spółki Radkom. Nawał obowiązków związanych z przetargiem uniemożliwił – jak twierdzi W. Kordziński - Zarządowi Radkom-u oddelegowanie pracowników do przygotowania budowy cmentarza dla zwierząt. Ale, jak zapewnia prezes spółki, grzebalnia powstanie. - Powstanie. Podejrzewam, że będzie to początek drugiej połowy przyszłego roku. Nie chcę deklarować czy to będzie czerwiec lub lipiec, ale bliżej końca wakacji grzebalnia zostanie uruchomiona – dodaje Waldemar Kordziński. Koszt utworzenia grzebalni dla zwierząt to ok. 300 tysięcy złotych

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • W Radkomie trwa modernizacja

  Spółka Radkom przeprowadza modernizację linii technologicznej do segregacji i przetwarzania odpadów. Budowa i montaż nowej linii ma kosztować ponad 50 milionów złotych.

 • Jest porozumienie w spółce Radkom. Będą podwyżki

  Po ok. 200 złotych podwyżki otrzymają wszyscy pracownicy spółki RadKom. Dziś zakończyły się trwające od kilku miesięcy negocjacje między zarządem a związkami zawodowymi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej