Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bądź widoczny. Bądź bezpieczny

wtorek, 27 grudzień 2016 14:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Na Mazowszu trwa kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Ostatnia akcja w 2016 roku odbyła się w szkole podstawowej w Kozienicach.

 

Szkoła podstawowa w Kozienicach jest jedenastą placówką oświatową, która bierze udział w kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W trakcie spotkania uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych otrzymali od organizatorów zestawy odblaskowe. Obok wręczania dzieciom gadżetów odblaskowych, które poprawiają bezpieczeństwo, równie ważna jest edukacja dotycząca bezpieczeństwa. Dlatego – podobnie jak i w innych szkołach – uczniowie placówki w Kozienicach uczestniczyli także w trzech panelach edukacyjnych. Spróbowali jazdy na rowerze po torze przeszkód, obejrzeli film o zasadach bezpieczeństwa oraz uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Organizatorami kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szkoła w Kozienicach była ostatnią, jaką odwiedzili organizatorzy kampanii w tym roku. Do tej pory rozdano w ramach akcji ponad 4 tysiące zestawów odblaskowych. Akcja będzie trwała mniej więcej do maja przyszłego roku. W regionie radomskim kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” trafi w 2017 roku jeszcze do około 20 szkól podstawowych. Łącznie w ramach kampanii na całym Mazowszu organizatorzy chcą odwiedzić ponad 100 szkół.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej