Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Doradca rozwieje wątpliwości prezydenta?

poniedziałek, 26 grudzień 2016 12:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie jestem przekonany, czy rozmowy dotyczące powstania w Radomiu centrum w zakresie szkolenia obsługi dronów zakończą się sukcesem – mówi prezydent. To m. in. dlatego – jak dodaje – powołał nowego doradcę.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, Michał Kaczmarzyk, były dyrektor lotniska im. F. Chopina w Warszawie, został doradcą prezydenta Radomia. Jego głównym zadaniem nie będzie jednak doradzanie w zakresie cywilnego lotniska na Sadkowie. - Od kilku tygodni bardzo poważnie rozmawiamy o uruchomieniu centrum kompetencyjnego na lotnisku na Sadkowie w zakresie szkolenia operatorów dronów. Pan Michał Kaczmarzyk będzie zajmował się tym projektem – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Jak mówi prezydent Witkowski, negocjacje w sprawie utworzenia centrum trwają i jest za wcześnie, żeby mówić o ich szczegółach. - W tej chwili nie chciałbym ujawniać szczegółów tych rozmów, ponieważ nie jestem przekonany czy te rozmowy zakończą się sukcesem. Może się okazać, że będziemy musieli odejść od stołu i to centrum w Radomiu nie powstanie. Dlatego Michał Kaczmarzyk został moim doradcą, bo akurat ten rynek zna bardzo dobrze – dodaje Radosław Witkowski.
List intencyjny w sprawie powstania centrum w Radomiu, które chce wybudować amerykańska firma Dynamic Safety Corporation, został podpisany w listopadzie tego roku. Gdyby centrum powstało, Radom byłby pierwszym miastem w Europie, w którym funkcjonowałoby taka instytucja.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej