Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Dom chleba” Caritas zostanie wyremontowany

sobota, 24 grudzień 2016 14:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Był pierwszym magazynem Caritas Diecezji Radomskiej. To budynek z długą, ale i niełatwą historią. Mocno już nadgryziony zębem czasu, wreszcie doczeka się remontu.

 

W magazynie Caritas Diecezji Radomskiej odbyło się w tym roku spotkanie opłatkowe. To nietypowe miejsce i zupełnie do tego nie przeznaczone, choć na spotkanie zostało pięknie zaaranżowane i zdecydowanie spełniło funkcję miejsca wieczerzy wigilijnej. Na co dzień to magazyn, z którego wydawana jest żywność potrzebującym. - Można powiedzieć, że to Dom Chleba, tym bardziej w kontekście rozpoczynającego się w kościele katolickim Roku. św. Brata Alberta – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. - Brat Albert kazał nam być dobrym jak chleb – przypomina.
Budynek przy ul. Kościelnej już w czasie stanu wojennego stał się pierwszym magazynem Caritas Diecezji Radomskiej. Jest tu także wypożyczalnia sprzętu medycznego. Ale dawna kaplica była świadkiem wielu historii. Także tych tragicznych. - Jest to dom, z którego został wyprowadzony błogosławiony Bolesław Strzelecki jako proboszcz miejsca, za które oddał życie. To on rozdawał mieszkańcom Radomia chleb, potem to samo robił w Oświęcimiu. Żebrał i rozdawał chleb potrzebującym – opowiada ks. Robert Kowalski.
Na budynku widać już mocno znak czasu, ale wkrótce zapomniany blask ma zostać przywrócony. Caritas Diecezji Radomskiej udało się uzyskać z Unii Europejskiej dofinansowanie na gruntowny remont. W planach jest termomodernizacja budynku, wymiana okien i drzwi. Na to wszystko zostanie przeznaczone dofinansowanie w kwocie ponad 1 miliona złotych. Remont magazynu ma ruszyć w przyszłym roku i zakończy się w połowie roku 2018.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej