Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nagroda im. W. Gombrowicza. Już 20 zgłoszeń

sobota, 24 grudzień 2016 14:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Już dwadzieścia książek zostało zgłoszonych w drugiej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Tych książek będzie znacznie więcej, bo proces przyjmowania propozycji jeszcze trwa

 

II edycja przyznawanej przez miasto Radom literackiej nagrody dla debiutantów ogłoszona została dwa miesiące temu. Do tej pory wpłynęło 20 książek. - Będzie ich sporo więcej, bo mam wynotowanych dwadzieścia debiutów. Z dużych wydawnictw już dostaliśmy książki wydawnictwa Czarne, jeszcze Wydawnictwo Literackie, WAB, oni je przyślą w styczniu, to już wiemy, więc tych książek będzie sporo – mówi Tomasz Tyczyński, kier. Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Pierwsza edycja Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza spotkała się z dobrym przyjęciem w środowisku literackim. Zgłoszonych zostało do niej około 60 książek. Ostatecznie laureatami nagrody zostali równorzędnie Weronika Murek oraz Maciej Hen. - Informacje o nagrodzie pojawiały się w większości specjalistycznych czasopism, pojawiały się też w mediach bardziej codziennych. Mam wrażenie że trafiliśmy w taką lukę, która była wśród wielu literackich nagród w Polsce. Także znakomity skład kapituły sprawia że te decyzje są wiarygodne – mówi Tomasz Tyczyński.

W czerwcu jury nagrody ogłosi nominacje, a we wrześniu nagroda zostanie wręczona. Książki wydane w 2016 roku można zgłaszać do 31 stycznia 2017 r. Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie: www.nagrodagombrowicza.pl. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza przyznawana jest za debiut, rozumiany jako pierwsza lub druga książka autora napisana prozą, w języku polskim. Nagrodę ustanowił Samorząd Radomia, jej honorową patronką jest Rita Gombrowicz, a organizatorem Prezydent Radomia. Współorganizatorem nagrody jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej