Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Czego życzą w Wigilię dzieci? Przedszkolaki odpowiadają

czwartek, 22 grudzień 2016 17:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Byliśmy z kameą na jasełkach w przedszkolu numer 11, czyli w przedszkolu, w którym prawdopodobnie odbyły się pierwsze szkolno-przedszkolne jasełka. Przy okazji pytaliśmy małych radomian o to, co można robić w święta i czego życzą przy wigilijnym stole.

 

Jasełka wystawiane są dziś w wielu przedszkolach i radomskich szkołach. Ale pierwsze świąteczne przedstawienie wystawiono prawdopodobnie w przedszkolu publicznym numer 11 – mówi dyrektorka. Było to w 1991 roku. - Byliśmy chyba pierwszym przedszkolem, w którym wystawiono jasełka. Dziś organizowane są one w wielu innych przedszkolach, szkołach. Dla nas to wielkie święto – opowiada Jolanta Tworek, dyrektor PP nr 11 w Radomiu. Jasełka organizowane są tu co roku, i z każdym rokiem wyglądają one nieco inaczej. Angażują się w przygotowania nie tylko przedszkolaki i pedagodzy, ale i rodzice. Mali aktorzy śpiewają nie tylko kolędy, ale też pastorałki i świąteczne piosenki. Trochę się zmieniło, ale niezmienna jest atmosfera świąteczna i nauka tradycji. Bo chodzi o to, żeby już przedszkolaki wiedziały, że 24 grudnia to data szczególna, że w tym dniu - zgodnie z tradycją – rodzina spotyka się przy wigilijnym stole i łamie się opłatkiem. - Czego sobie życzymy przy wigilijnym stole? - pytamy. - Miłości, zdrowia, prezentów, dużo koleżanek i kolegów – odpowiadają przedszkolaki. A po złożeniu życzeń i najedzeniu się do syta maluchy proponują spędzić święta aktywnie. - Można się porzucać śnieżkami. - Można ulepić bałwana – podpowiadają. Można też śpiewać kolędy. Tak jak przedszkolaki podczas jasełek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieniądze dla przedszkoli w ramach unijnego programu

  Za prawie 2,5 miliona złotych w ramach projektu „Idzie szkrab w wielki świat” zostaną wyposażone nowe oddziały przedszkole w Radomiu. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Ponad 1300 maluchów będzie mogło skorzystać z zajęć psychoruchowych, a dzieci niepełnosprawne z zajęć terapeutycznych.

 • Nowoczesne przedszkole w zabytkowym budynku. Trwa remont

  Przy ul. Kilińskiego w Radomiu trwa remont zabytkowego budynku, w którym mieścić się ma nowoczesne przedszkole. W przyszłym roku naukę w przedszkolu ma rozpocząć blisko 300 dzieci.

 • Remont dawnego „plastyka” niebawem. Będzie przedszkole

  Miasto podpisało umowę z wykonawcą remontu budynku po dawnym „Plastyku”. Prace przeprowadzi Zakład Remontowo Budowlany Mariana Wencla. Po remoncie w tym budynku będzie mieściło się przedszkole.

 • Za co dzieci kochają babcię i dziadka? Niektórzy zaskakują

  Przedszkolaki z przedszkola numer 11 z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały akademię. Były wierszyki i piosenki, a my przy tej okazji spytaliśmy maluchów za co kochają babcie i dziadków. Mają wiele powodów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej