Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

„Nextbike Polska” stworzy System Roweru Miejskiego

środa, 21 grudzień 2016 18:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Oferta firmy z Warszawy była najkorzystniejsza cenowo. System Roweru Miejskiego zacznie działać w Radomiu 1 kwietnia przyszłego roku.

 

Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wpłynęły 3 oferty: dwie z Warszawy i jedna z Podkarpacia. Ceny zaproponowane w ofertach wahały się od blisko 3 milionów 100 tysięcy do około 4 milionów 700 tysięcy złotych brutto. Po analizie ofert, wybrano te najkorzystniejszą cenowo, którą złożyła warszawska firma „Nextbike Polska”. Oferta tej firmy opiewa na kwotę około 3 milionów 100 tysięcy złotych. - W ramach tego zamówienia publicznego, warunkiem koniecznym do złożenia oferty było zaproponowanie co najmniej 20 stacji systemu i wyposażonych każda w 10 rowerów. Wszyscy oferenci zaproponowali 5 stacji więcej – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Według goszczącego w programie „Kelles-Krauza 13” TV Dami prezydenta Radomia Radosław Witkowski, rower miejski podniesie jakość życia mieszkańców. - Stawiamy na transport alternatywny. Dajemy możliwość poruszania się rowerem miejskim. System zacznie funkcjonować od 1 kwietnia przyszłego roku. Dołączamy do tych miast europejskich, w których funkcjonuje zróżnicowany transport miejski. - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. System Roweru Miejskiego był w Radomiu testowany w sierpniu ubiegłego roku. Radomianie mogli korzystać z 30 rowerów. W ciągu testowego miesiąca, wypożyczone je ponad tysiąc razy. - To co zrobiliśmy przygotowując te inwestycję to jest wsłuchaniem się w oczekiwania radomian. Nie wydajemy pieniędzy na coś z czego mieszkańcy Radomia nie będą korzystać – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Lokalizacje stacji rowerowych zostały wybrane w oparciu o wyniki konsultacji społecznych. Stacje powstaną w Śródmieściu oraz na osiedlach: Planty, Zamłynie, XV-lecie, Nad Potokiem, Ustronie, Borki, Akademickim, Gołębiów, Michałów i Południe. Radomski Rower Miejski to system wypożyczalni jednośladów, który będzie funkcjonował 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru będzie darmowe. Firma wybrana teraz w przetargu będzie prowadziła także Biuro Obsługi Klienta.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej