Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pani Genowefa ma problem. MZL obiecuje pomoc

wtorek, 20 grudzień 2016 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Pani Genowefie od lat przecieka dach w łazience. Zarządca budynku – jak mówi radomianka - głuchy jest na prośby o naprawę usterki. Być może pomoże Miejski Zarząd Lokalami.

 

Kiedy odwiedziliśmy panią Genowefę w jej mieszkaniu, sufit w łazience nie był mokry. Widoczny natomiast jest ślad po próbach napraw usterki. Próbach nieudanych – przekonuje ponad 70-letnia pani Genowefa. Bo dach jak przeciekał, tak przecieka. - Teraz jest sucho, ale jak pada deszcz, to mi woda ścieka z sufitu do miedniczki – opowiada Genowefa Tomaszewska. Blok jest zarządzany przez firmę zewnętrzną. To budynek wspólnotowy, ale kilku lokatorów mieszkań nie wykupiło i nadal płaci czynsz Miejskiemu Zarządowi Lokalami. Wśród nich jest pani Genowefa. Jak twierdzi, wielokrotnie interweniowała u prywatnego zarządcy, ale do tej pory bezskutecznie. - Już nie mam siły, dokąd będę się tak męczyć? - pyta retorycznie. - Kiedyś ta miseczka spadła, szumu narobiła. Ja nie śpię w nocy, tylko patrzę: cieknie, nie cieknie? - dodaje pani Genowefa. Jak twierdzi, dzwoniła także do Miejskiego Zarządu Lokalami, ale stamtąd miano ją odesłać do prywatnego zarządcy, bo to on odpowiada za wszystkie inwestycje. Dyrektor MZL-u dowiedział się o problemie – jak mówi – po naszym telefonie. - Gdyby pani Genowefa zwróciła się do nas, to zostałyby wcześniej podjęte kroki – mówi Sławomir Stanik, dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami w Radomiu. MZL – jak informuje dyrektor – zwrócił się dziś do zarządcy z prośbą o jak najszybsze załatwienie sprawy. Sam jakichkolwiek prac naprawczych w tym bloku zlecić nie może. - Jesteśmy wyłączne płatnikiem dla zarządu i to z przekazywanych przez nas funduszy powinna być usterka usunięta. Myślę że odpowiednie kroki zostaną podjęte – dodaje Sławomir Stanik. Na to liczy bardzo pani Genowefa, która - jak informuje – regularnie, od lat płaci czynsz. A mieszka tu około 50 lat.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co raz więcej osób odpracowuje swój dług

  Ponad jeden milion 300 tysięcy złotych odpracowali radomianie, którzy mieszkają w lokalach komunalnych przekazanych im przez Miejski Zarząd Lokalami. Przez dwa lata funkcjonowania programu pomocy zadłużonym mieszkańcom, swój dług odpracowało już około 60 osób.

 • Radomianie chcą odpracowywać swoje długi

  Coraz więcej radomian odpracowuje swój dług mieszkaniowy. Najwięcej wniosków o odpracowanie zaległości wpływa do Miejskiego Zarządu Lokalami jesienią i zimą.

 • Trwa wykwaterowywanie pod budowę trasy N-S

  MZL zaproponował lokale zastępcze lokatorom z kamienicy przy ul. Czachowskiego 2. Przetarg na budowę trasy N-S ma zostać ogłoszony na przełomie października i listopada. Budowa będzie trwała do końca przyszłego roku.

 • Mieszka z córką na 14 m2. MZL: Tak chciała

  Pani Katarzyna od 3 lat mieszka w lokalu socjalnym przy ul. Reja. Nie sama. Z 5-letnią córka. Kobieta liczy, że MZL przyzna jej nowe lokum, a MZL dziwi się jej postępowaniu, bo – jak wyjaśnia – lokatorka dostała mieszkanie, o które sama prosiła.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej