Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Narkotyki i dopalacze wśród młodych. Podsumowali kampanię

wtorek, 20 grudzień 2016 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

W auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyło się podsumowanie społecznej kampanii „Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz”. Kampania miała uświadomić młodzieży, jakie są konsekwencje zażywania dopalaczy.

 

Kampania poświęcona problemowi narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży trwała od września tego roku. Była organizowana w ramach rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. - Uświadamianie i informowanie o zagrożeniach jest naszą rolą, ale nie tylko. Wszystkie środowiska zaangażowały się w ten problem. Bo to jest problem – mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca mazowieckiego komendanta policji. Jak poważnym problemem są narkotyki i dopalacze, pokazują policyjne statystyki. Mazowiecka policja do końca listopada zabezpieczyła ponad 273 kilogramów różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy. W Radomiu zabezpieczono ponad 6 kilogramów środków odurzających. - Zrobiliśmy badania wśród populacji 13 - 19 lat. Młodzież sama przyznaje, że sięga po te środki. Zatrważające jest to, że po narkotyki sięga codziennie ponad 400 uczniów – dodaje inspektor Marek Świszcz. Dlatego tak istotna jest profilaktyka i prewencja. Działania przynoszą wymierne skutki. Liczba osób zatrutych narkotykami i dopalaczami na szczęście maleje. Do tej pory na Mazowszu stwierdzono 106 przypadków zatruć narkotykami. To o 219 przypadków mniej niż w roku ubiegłym. W subregionie radomskim natomiast odnotowano 72 zatrucia. W roku ubiegłym takich przypadków było 134. - Te statystyki idą w dół, ale z drugiej strony statystyki, które znam z radomskiego szpitala pokazują, że tych osób wciąż jest wiele. Często są to młode osoby w wieku 13 czy 14 lat – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Organizatorami kampanii „Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz” byli prezydent Radomia, Komenda Mazowiecka Policji oraz Wyższa Szkoła Handlowa. Partnerem medialnym kampanii była TV Dami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej