Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PiS o „ataku na Polskę”. M. Suski: „zawiadomię prokuraturę”

poniedziałek, 19 grudzień 2016 18:14
Dział: Wiadomości
Autor 

„To atak na Polskę, na demokrację” - tak wydarzenia, do których doszło w Parlamencie komentują z parlamentarzyści PiS. Marek Suski zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury.

 

Poseł PiS-u Wojciech Skurkiewicz odniósł się do akcji protestacyjnej planowanej na wtorek przez środowiska opozycyjne wobec rządu. Odpowiedział – jak sam stwierdził – głównie działaczom PO, a przede wszystkim szefowi radomskiej Platformy Zbigniewowi Banaszkiewiczowi. - Nie ma powrotu do ośmiorniczek i zatrudniania osób na multistanowiskach, tak jak on był zatrudniony w wielu radach nadzorczych. Nie ma powrotu, do tego, żeby spółki Skarbu Państwa były dojnymi krowami dla Platformy Obywatelskiej – mówi Wojciech Skurkiewicz. Posłowie komentowali także ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w Sejmie. - To jest atak na Polskę, na demokrację, na zasady współżycia społecznego – uważa Marek Suski, poseł PiS. Parlamentarzyści, powołując się na regulamin Sejmu, mówili o tym, kto zwołuje, kieruje i wyznacza miejsce obrad Sejmu. Mówili o prawach i obowiązkach posłów. Jak twierdzą, obrady zorganizowane w Sali Kolumnowej i przeprowadzone tam głosowania były legalne. PiS twierdzi, że to parlamentarzyści PO naruszyli normy. - Osobiście padłem pod, można powiedzieć, chwytem zapaśniczym, który zastosował jeden z posłów i mnie z tyłu napadł. Tego typu zachowania to zachowania chuliganów - twierdzi Marek Suski i zapowiada, że złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez „grupę zorganizowaną, która na nas napadła”. - Sam byłem ofiarą tej napaści fizycznej – mówi M. Suski. Jak zapowiada poseł Marek Suski, zawiadomienie ma wpłynąć do prokuratury we wtorek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej