Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Więcej na służbę zdrowia

piątek, 16 grudzień 2016 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

O ponad 1 milion złotych zwiększą się planowane na przyszły rok nakłady na służbę zdrowia. Pieniądze trafią do miejskiego szpitala oraz do pogotowia. Jednocześnie szpital szykuje trzy unijne wnioski.

 

W najbliższy poniedziałek radni pochylą się nad projektem przyszłorocznego budżetu. Ale prezydent już zapowiada, że będzie chciał wprowadzić do niego dwie autopoprawki. - Chcemy zwiększyć kwotę dofinansowania inwestycji w szpitalu miejskim o 600 tys. złotych. Tym samym będzie to 4,5 miliona złotych, czyli poziom funduszy na inwestycje taki sam jak rok temu i dwa lata temu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Za te pieniądze mają zostać wyremontowane trzy poradnie w budynku przy ulicy Lekarskiej. - Są to przychodnia specjalistyczna dla dzieci i młodzieży, poradnia skórno – wenerologiczna i poradnia stomatologiczna. Obecnie w głównym budynku trwają remonty trzech poradni, kardiologicznej gastroenterologicznej i zakładu diagnostyki obrazowej – mówi Radosław Witkowski W budżecie znajdzie się także 500 tys. złotych na zakup karetki dla pogotowia. Szpital szykuje się też do unijnych projektów. - Radomski szpital w tym momencie przygotowuje trzy wnioski o dofinansowanie unijne i mam nadzieje że przejdą one pozytywnie weryfikację i będziemy mogli mówić o kolejnych inwestycjach 0 mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Jeden projekt to kompleksowa informatyzacja szpitala RSS. Wartość tego projektu to 11 milionów złotych. 5 milionów będzie kosztowała termomodernizacja budynku nefrologii i patomorfologii. Trzeci projekt to poprawa udzielania świadczeń na kardiologii poprzez zakup specjalistycznego sprzętu. To prawie 3 miliony złotych. Miasto będzie musiało przygotować środki na wkład własny. - Łącznie mamy tutaj kwotę blisko 19 milionów złotych i jeżeli będziemy musieli pokryć wkład własny, minimalny to jest 20%, więc potrzebowalibyśmy ok 4 milionów z budżetu miasta – mówi Jerzy Zawodnik. Wnioski w tych projektach będą składane w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej