Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Powiat stawia na inwestycje

piątek, 16 grudzień 2016 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Starosta radomski podsumowuje rok. Jak podkreśla, nie brakowało trudności, ale w sumie więcej było dobrych wiadomości. Takimi są m.in. informacje o budowie i remontach dróg.

 

Starosta podkreśla, że priorytetową sprawą były inwestycje. Najlepiej o skali tego zadania świadczą kwoty, jakie powiat wydał na jego realizację. - Zaczynaliśmy z planem 13 milionów na inwestycje, a kończymy rok z kwotą 23 milionów – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. W ramach inwestycji pozycją o szczególnym znaczeniu są drogi. Do najważniejszych inwestycji drogowych w 2016 roku władze powiatu zaliczają budowę linii komunikacyjnych na odcinkach Radom – Dąbrówka Podłężna, Odechów – Kowalków - Sienno i Antoniówka – Groszowice - Piotrowice. Sen z powiek samorządowcom spędza problem bezrobocia. Ale i w tym zakresie starosta miał do przekazania optymistyczne informacje. - Bezrobocie maleje, bo jest dobra koniunktura w kraju. To również efekt polityki miasta Radomia, dzięki której powstają nowe firmy – podkreśla Mirosław Ślifirczyk. Szczególne znaczenie dla władz powiatu mają szpitale. Samorząd przeznaczył na ich wsparcie prawie milion złotych. - Chcemy, aby szpitale dalej istniały. Zamierzamy uprawnić ich działalność – mówi Mirosław Ślifirczyk. Starostwo powiatowe wspierało też m.in. Straż Pożarną i Komendę Miejską Policji w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • "Perły Powiatu" w Iłży

  Wyjątkowo, bo w Iłży odbył się finał VII Edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego "Perły Powiatu". Nagrodzone zostały firmy, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością w powiecie radomskim.

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej