Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Poprawią... na życzenie mieszkańców

piątek, 16 grudzień 2016 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

To przykład szybkiej reakcji urzędników na postulaty mieszkańców. Dwa dni temu mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mariackiej zażądali, dziś MZDiK zapewnia, że wykona. Chodzi o podjazd.

 

Właściciele i mieszkańcy kamienicy numer 23 przy ulicy Mariackiej są niezadowoleni – jak piszą w piśmie przysłanym do naszej redakcji – z barierek ochronnych, które Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji kilka dni temu zamontował wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego na wysokości wspomnianej kamienicy. Chodzi o to, że MZDiK montując barierki, nie uwzględnił podjazdu między innymi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W kamienicy nr 23 są dwie takie osoby. Mieszkańcy zwrócili się z pismem do MZDiK z prośbą o wykonanie takiego podjazdu tuż obok schodków prowadzących na chodnik. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrektorem MZDiK Piotrem Wójcikiem. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że sprawa jest MZDiK znana i że taki podjazd zostanie wykonany najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej