Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Chińczycy zainwestują w Radomiu? Poseł Suski oprowadza

wtorek, 13 grudzień 2016 17:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Poseł PiS zaprosił do Radomia prezesa konsorcjum chińskiego, który przyjechał do Polski szukać możliwości inwestycyjnych. Trudno teraz powiedzieć czy Chińczycy zainwestują w Radomiu. Poseł PiS liczy, że uda się nawiązać współpracę.

 

Nietypowo rozpoczęła się ostatnia konferencja Prawa i Sprawiedliwości, bo od prezentacji dotyczącej Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki organizowanego od 7 lat w kraju, ale po raz pierwszy zorganizowanego w Chinach. Partnerem strategicznym przy organizacji tej imprezy było chińskie konsorcjum Beida Jade Bird Group. Nawiązane kontakty mają zaowocować – mówił podczas konferencji Marek Suski. Prezes Beida Group przyjechał teraz do Polski. - W związku z polepszeniem się stosunków polsko-chińskich Beida, która jest konsorcjum kontrolowanym przez państwo widzi możliwość współpracy z Polską - mówi Lv Da Wei, prezes Beida Jade Bird. I to na wielu polach – zapewnia poseł Prawa i Sprawiedliwości dodając, że Beida to konsorcjum działające w branżach IT, nieruchomości, energetyki jądrowej, edukacji, kultury i mediów. - Planujemy rozszerzenie festiwalu o elementy gier komputerowych. Beida ma możliwość przetransponowania na warunki chińskie ten element – informuje Marek Suski. Podczas wizyty w Radomiu prezes Beidy miał odwiedzić między innymi szkołę muzyczną i radomski uniwersytet. W Polsce prezes Da Wei ma przebywać do 20 grudnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej