Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Strajk przeciwko rządowi

poniedziałek, 12 grudzień 2016 17:01
Dział: Wiadomości
Autor 

KOD i opozycja zwierają szeregi. W dniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego organizują strajk obywatelski. To protest przeciwko sposobowi sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

Na dzisiejszym briefingu prasowym przedstawiciele KOD, PO, Nowoczesnej i kobiet związanych z Czarnym Protestem poinformowali o celach i przyczynach akcji. - Obóz rządzący zapomniał, jak organizował strajk i jeszcze manifestację w dniu 13 grudnia – mówi Leszek Ruszczyk, poseł PO.- My również chcemy złożyć hołd poszkodowanym w stanie wojennym. Ale chcemy też upomnieć się o zagrożoną dziś demokrację w naszym kraju. Wśród głównych organizatorów jest radomski KOD. Jak podkreśla Ewa Zarychta, rocznica 13 grudnia jest ważna nie tylko dla członków Prawa i Sprawiedliwości. - Protestujemy przeciwko spychaniu osób, które nie są zwolennikami PiS do roli obywateli drugiej kategorii – alarmuje Ewa Zarychta,przedstawicielka KOD i Nowoczesnej. Z kolei Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej zwróciła uwagę na problemy ekonomiczne kraju pod rządami PiS. - Zamiast rozwoju mamy spowolnienie gospodarcze. Wspieranie polskiej przedsiębiorczości zastąpiło tłamszenie firm – krytykuje rząd Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej. W strajku obywatelskim wezmą też udział osoby związane z Czarnym Protestem. Bo jak mówią do załatwienia pozostało jeszcze wiele spraw ważnych nie tylko dla kobiet. - Chcemy poruszyć trzy kwestie. Pierwsza to wypowiedzenie dokumentu |Rady Europy w sprawie praw kobiet i konwencji antyprzemocowej. Zamierzamy też powiedzieć o sytuacji samotnych kobiet, które będą pozbawione świadczeń z funduszy alimentacyjnego – zapowiada Katarzyna Kołodziejczyk, uczestniczka Czarnego Protestu.- Nie podoba nam się też sposób, w jaki o edukacji seksualnej mówią tzw. eksperci rządu. Do pomysłu Strajku odniosła się posłanka PiS Anna Kwiecień, która wystąpiła w porannym programie telewizji Dami Kelles Krauza 13. - Ten strajk to kompletne bzdury – przekonuje Anna Kwiecień, posłanka PiS.- Najlepiej świadczy o tym to, że mogą bez przeszkód protestować. Pomysł organizacji strajku w dniu 13 grudnia nie podoba się Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. SLD podkreśla, że jest za obroną demokracji, ale nie oznacza to konieczności współpracy z KOD-em. A wykorzystywanie rocznicy Stanu Wojennego nazywa „powierzchowną propagandą”. Strajk Obywatelski w Radomiu rozpocznie się we wtorek o godz.16. Zbiórka uczestników na placu przed Urzędem Miejskim.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bójka na drodze do wolności

  Komitet Obrony Demokracji zorganizował dziś w Radomiu manifestację. Okazja do jej przeprowadzenie to rocznica Czerwca 76. Podczas demonstracji doszło do przepychanek i bójki.

 • Strajk rodziców w Radomiu

  „Nie dla chaosu w szkole”. Pod takim hasłem rodzice organizowali dziś strajk w szkołach w całym kraju. To protest przeciwko planowanej reformie edukacji. Radom przyłączył się do akcji, choć raczej w niewielkim wymiarze.

 • Strajk nauczycieli. W Radomiu „poniżej oczekiwań”

  48 na 98 placówek oświatowych w Radomiu wzięło dziś udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Nauczyciele domagają się gwarancji zatrudnienia i 10% podwyżki do płacy zasadniczej.

 • Przystanek na drodze do równości

  „Przystanek Radom” - pod taka nazwą odbyły się w Radomiu protesty przeciw dyskryminacji kobiet. Organizacją zajęła się nieformalna grupa, która deklarowała ponadpartyjny charakter.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej