Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Partia Wolność mówi: wojna!

poniedziałek, 12 grudzień 2016 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Partia Wolność wypowiada wojnę urzędnikom radomskiego magistratu. Na pierwszy ogień idą opłaty za parkowanie pojazdów poza miejscami wyznaczonymi znakami drogowymi.

 

Sprawa wywołuje kontrowersje od kilku miesięcy. W Radomiu pobierane są opłaty za parkowanie pojazdu w całej strefie parkingowej. Zdaniem oponentów takie opłaty można pobierać wyłącznie w przypadku odpowiednio wyznaczonych miejsc tj, za pomocą znaków poziomych i pionowych. Sprawę nagłośnił radomski dziennikarz Roman Furciński. Swoje spostrzeżenia ujawnił on kilka miesięcy temu. Temat podjęli działacze partii Wolność. - Rada Miejska nie może sobie uchwalać, że całe centrum Radomia jest strefą płatnego parkowania – przekonuje Mateusz Waśkiewicz z Partii Wolność.- To niezgodne z przepisami wyższego rzędu. Partia Wolność dała władzom miasta tydzień na zajęcie się wspomnianą sprawą. Jeżeli magistrat nie zmieni zasad pobierania opłat, działacze Wolności złożą zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. - Wypowiadamy wojnę złym urzędnikom i złej władzy. To walka o wolność mieszkańców Radomia i regionu – deklaruje Sławomir Grzyb z Partii Wolność. Partia Wolność jeszcze kilka miesięcy temu nosiła nazwę Korwin. Tak jak wcześniej jej przewodniczącym jest Janusz Korwin-Mikke.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Opłaty za parkowanie niezgodne z prawem?

  Czy MZDiK w Radomiu łamie prawo pobierając opłaty w strefie płatnego parkowania? Według partii „Wolność” - tak, bo MZDiK pobiera między innymi opłaty za parkowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych.

 • J. Korwin-Mikke krytykuje PiS

  Janusz Korwin-Mikke krytykuje PiS i zarzuca mu brak odpowiedzialności w polityce zagranicznej. A lokalni działacze partii Wolność zapowiadają walkę z władzami Radomia w sprawie opłat za miejsca parkingowe.

 • KorWin chce broni dla każdej rodziny

  Broń dla każdej rodziny – to jeden z pomysłów partii KorWin. Dziś o tym pomysle mówił w Radomiu lider partii, Janusz Korwin – Mikke.

 • Korwin ogłosi listy w poniedziałek

  W piątek w Radomiu z wyborcami spotkał się Janusz Korwin-Mikke. Głównie mówił o sprawie uchodźców, choć pojawiły się także lokalne wątki.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej