Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Radom będzie miał system roweru miejskiego

poniedziałek, 12 grudzień 2016 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzy firmy złożyły swoje oferty na realizację systemu Radomskiego Roweru Miejskiego. Każda z firm proponuje ustawienie w mieście 25 stacji, a na każdej znajdzie się minimum 25 rowerów. Magistrat planuje , że system zacznie działać 1 kwietnia przyszłego roku.

 

Na przetarg ogłoszony przez MOSiR swoje oferty złożyły dwie firmy z Warszawy i jedna firma z Podkarpacia. Ceny zaproponowane w ofertach wahają się od blisko 3 milionów 100 tysięcy do około 4 milionów 700 tysięcy złotych brutto. - W tej chwili trwa procedura sprawdzania tych ofert i ewentualnego uzupełniania dokumentów. Myślę, że na przestrzeni kilku tygodni, będziemy mogli ten przetarg rozstrzygnąć – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Radomski Rower Miejski to system wypożyczalni jednośladów, który będzie funkcjonował 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wykonawca wybrany w przetargu poniesie koszty wypożyczenia roweru przez klientów przez pierwsze 20 minut od momentu wypożyczenia jednośladu do chwili zwrotu go na dowolna stację zlokalizowaną na terenie miasta. Firma będzie prowadziła także Biuro Obsługi Klienta. - dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Lokalizacje stacji rowerowych, zostały wybrane w oparciu o wyniki konsultacji społecznych. Stacje powstaną w Śródmieściu oraz na osiedlach: Planty, Zamłynie, XV-lecie, Nad Potokiem, Ustronie, Borki, Akademickim, Gołębiów, Michałów i Południe. - Czekamy na dodatkowe zgłoszenia od firm i galerii handlowych, które będą chciały wejść w system roweru miejskiego i zakupią stacje patronackie. Pierwszą galerią, która zadeklarowała kupno takiej stacji jest E'Leclerc – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. System Roweru Miejskiego był w Radomiu testowany w sierpniu ubiegłego roku. Radomianie mogli korzystać z 30 rowerów. W ciągu testowego miesiąca, wypożyczone je ponad tysiąc razy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Sezon rowerowy rozpoczęty

  Zabytkowe rowery, gry i zabawy oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – między innymi takie atrakcje czekały podczas minionej soboty na Palcu Konstytucji 3 Maja na miłośników rowerów. Właśnie w sobotę oficjalnie rozpoczęto w Radomiu sezon rowerowy.

 • Rusza nowy sezon. Czy rower miejski będzie tak popularny jak w poprzednim ?

  1 kwietnia rozpocznie się drugi sezon roweru miejskiego. Pierwszy pokazał, że system roweru miejskiego był w Radomiu potrzebny i stał się ważnym elementem miejskiego krajobrazu.

 • Zimowa przerwa. Rower Miejski wróci w kwietniu

  Od piątku nie będzie można wypożyczać rowerów w systemie roweru miejskiego. To zimowa przerwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rower miejski wypożyczono ponad 150 tysięcy razy.

 • Nowa stacja systemu Radomskiego Roweru Miejskiego

  To dwudziesta siódma stacja w systemie. Znajduje się przy firmie ITM. Jest pierwszą stacją roweru miejskiego w dzielnicy Potkanów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej