Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

J. Korwin-Mikke: związki zawodowe to głupcy

sobota, 18 kwiecień 2015 17:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Janusz Korwin Mikke, kandydat na prezydenta kraju ponownie w Radomiu. Dziś spotkał się z mieszkańcami w Resursie Obywatelskiej.

W tej kampanii Janusz Korwin-Mikke w Radomiu jest już po raz drugi. - Radom to jest nasze zaprzyjaźnione miasto, mamy tutaj wielu cennych działaczy, zresztą sala zdaje się jest pełna, zatem widocznie warto było przyjechać – mówił przed spotkaniem Janusz Korwin-Mikke. Sala Resursy Obywatelskiej rzeczywiście była prawie pełna. Janusz Korwin Mikke nie zaskoczył – mówił o tym, o czym mówi zazwyczaj i w sposób, w jaki mówi zazwyczaj. Żeby zmniejszyć bezrobocie trzeba zmniejszyć podatki i usunąć płacę minimalną. SLD to oszuści udający lewicę, państwo opiekuńcze to bzdura, dostało się też - choć nie na sali – związkom zawodowym. - Związki zawodowe mają antyreceptę na to, co się dzieje. Proszę zrozumieć, że rząd, żeby dać komuś 100 złotych, musi wcześniej zabrać 140, bo musi zatrudnić urzędnika, który te pieniądze pobierze i który te pieniądze wyda. Więc z całą pewnością, jeżeli rząd coś zrobi to na pewno się pogorszy. Jeżeli rząd zabroni umów śmieciowych, to wzrośnie bezrobocie. Bezrobocie wzrosło, bo rząd wprowadził płacę minimalną na żądanie związków zawodowych. To są po prostu głupcy. W związkach są tylko źli pracownicy, bo dobry pracownik nie obawia się utraty pracy – mówi Janusz Korwin-Mikke. J. Korwin-Mikke jest za zwiększeniem liczebności armii do 100 tys żołnierzy, usprawnieniem, a wręcz – ustaleniem - dowództwa, czyli tego, kto dowodzi na wypadek wojny. Nadal uważa, że sprawa Donbasu i Krymu to nie nasza sprawa, choć jednocześnie zauważa, że Putin to kłamca i podkreśla, że w naszym, Polskim interesie leży zachowanie niepodległości Ukrainy. Na razie nie jest zadowolony z wyników uzyskiwanych w sondażach, ale myśli, że to się zmieni. - Liczyłem, że będzie już powyżej 10%, a na pewno powinienem już dochodzić do tego. Ale może jak zaczną się spoty w telewizji, bo na razie to tylko jakieś wybiórki ze mnie idą. Jak zaczną się spoty w telewizji to wszystko pójdzie w górę. Pan Tymiński miał 2% na miesiąc przed wyborami, a wszedł do drugiej tury – przypomina Janusz Korwin-Mikke. Do wyborów zostały już tylko trzy tygodnie, zatem piłka nadal w grze, a kandydaci – w podróży po Polsce. Kampanie będą nabierać tempa. Za tydzień na rynku ma pojawić się drink energetyczny o nazwie Korwin. Prawdopodobnie dodatkowa energia będzie wówczas potrzebna wszystkim kandydatom. Pytanie, czy ci pozostali w razie czego „walną” Korwina – na razie bez odpowiedzi.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • J. Korwin-Mikke krytykuje PiS

  Janusz Korwin-Mikke krytykuje PiS i zarzuca mu brak odpowiedzialności w polityce zagranicznej. A lokalni działacze partii Wolność zapowiadają walkę z władzami Radomia w sprawie opłat za miejsca parkingowe.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej