Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Krytykują lokalizację nowej siedziby PGZ

środa, 07 grudzień 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomskie Towarzystwo Naukowe i przedstawiciele ugrupowania „Kukiz '15” apelują do Polskiej Grupy Zbrojeniowej o zmianę lokalizacji nowej siedziby spółki.

 

Polska Grupa Zbrojeniowa o zamiarze budowy nowej siedziby w Radomiu poinformowała w połowie października. Radomski magistrat zaproponował 6 lokalizacji w różnych częściach miasta. W rozmowach uczestniczył m. in. poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. - Największa bodajże nieruchomość, która została zaproponowana przy ulicy Malczewskiego, ma 3300 metrów kwadratowych powierzchni. PGZ oczekuje, że będzie to działka, na której zostanie posadowiony biurowiec PGZ oraz Centrum Innowacyjności i Technologii – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. PGZ jest zainteresowane terenem o powierzchni powyżej jednego hektara. Jak mówi poseł Wojciech Skurkiewicz, tak dużej działki w centrum Radomia nie ma. Dlatego PGZ wybrało pod nową siedzibę lokalizację u zbiegu ulic Warszawskiej i Witosa. - Jest to przedsięwzięcie biznesowe i to Zarząd PGZ podejmuje decyzje w tej sprawie – dodaje poseł Wojciech Skurkiewicz. Ale zastrzeżenia do tej lokalizacji ma Radomskie Towarzystwo Naukowe. W liście przesłanym do naszej redakcji RTN pisze m.in.: W świetle dobrych praktyk urbanistycznych lokalizacja tego rodzaju prestiżowych obiektów użyteczności publicznej powinna być śródmiejska. Obiekty takie przyczyniają się do ożywienia przestrzeni miejskiej oraz do podniesienia wizerunku miasta. Tak kosztowna inwestycja publiczna może być znakomitym przyczynkiem do rewitalizacji śródmieścia Radomia. Lokalizację u zbiegu ulic Warszawskiej i Witosa krytykuje także radomski poseł ugrupowania „Kukiz '15” Robert Mordak. - Uważam, że to jest zły pomysł. Siedziby tak poważnych firm, jeżeli są lokowane w centrach miast, to są miastotwórcze i przyczyniają się do rewitalizacji miejsc, które są zaniedbane – mówi Robert Mordak, poseł „Kukiz '15”. Według posła Roberta Mordaka umiejscowienie nowej siedziby PGZ w centrum miasta miałoby jeszcze jedną zaletę. - Gdyby ci urzędnicy przyjeżdżali z Warszawy, to musieliby korzystać z infrastruktury i z usług zlokalizowanych koło takiej siedziby – dodaje. PGZ planuje, że nowa siedziba powstanie w ciągu dwóch najbliższych lat. Jej budowa ma kosztować około 20 milionów złotych. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku, a zakończenie inwestycji ma nastąpić w roku 2018.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej