Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Powiązania Izraelczyków przeszkodą w zakupie akcji?

wtorek, 06 grudzień 2016 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Sprzedaż części akcji Portu Lotniczego spółce z Izraela może być utrudniona. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na przeszkodzie mogą stanąć m.in. powiązania spółki.

 

W przypadku lotniska na Sadkowie jest jeden haczyk. Lotnisko jest współużytkowane przez wojsko i tym samym działa w systemie lotnisk NATO. Spółka iHLS działa w branży systemów zabezpieczeń wewnętrznych, powiązanych także z sektorem zbrojeniowym. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z kół zbliżonych do rządowych, nie jest wykluczone, że izraelska spółka powiązana jest ze służbami specjalnymi tego kraju. I ten fakt ma bardzo utrudnić, a nawet uniemożliwić wykup przez Izraelczyków 49 % akcji spółki Port Lotniczy Radom. Radomska spółka po wyrażeniu w listopadzie chęci przez firmę iHLS kontynuowania rozmów o zakupie akcji spółki Port Lotniczy, wysłała do izraelskiej firmy biznesplan dotyczący lotniska cywilnego na Sadkowie. Jak się dowiedzieliśmy, do tej pory strona izraelska nie udzieliła odpowiedzi i nie ustaliła terminu spotkania z prezydentem Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

    „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

  • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

    Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

  • Modlin komentuje rekomendację Radomia

    „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

  • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

    Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej