Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

W teatrze o marzeniach. Prezentacje młodych

sobota, 18 kwiecień 2015 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

„W marzeniach mogę wszystko”. Pod takim hasłem w Radomiu odbył się V Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny.

Młodzi aktorzy prezentowali sztuki oparte na autorskim scenariuszu. O czym marzą? Zarówno o rzeczach małych jak i dużych, ale przede wszystkim o spełnionej miłości. Grupa teatralna z gimnazjum numer 8 wystawiła spektakl pod tytułem „Gdzie jest Feliks?”. Tytułowy Feliks to kot, który postanawia zmienić swoje życie i stać się człowiekiem. Jednak zły sen okazuje się być tylko początkiem trudności, jakie Feliks musi pokonać na drodze do realizacji swojego planu. Czyli w sztuce, jak w życiu. Tym razem z happy endem. - Udowadniamy, że kocie marzenia, kota Feliksa są do spełnienia. Choć nie jest łatwo, ale się udaje - zdradza Dorota Mortka, uczennica z PG numer 8 w Radomiu. Ten spektakl był jednym z pięciu wystawionych na małej scenie radomskiego teatru w ramach V Międzygimnazjalnego Konkursu Teatralnego. Konkurs organizuje PG 22. W tym roku motywem przewodnim było hasło „W marzeniach mogę wszystko”. Jak się okazuje, młodzi marzą przede wszystkim o spełnionej miłości. Choć nie tylko. - Mówią o rzeczach wielkich, ale i malutkich. Teraz akurat trwa spektakl o walce z chorobą. Czyli jest różnorodnie – opowiada Wioletta Klonowska, nauczycielka z PG 22 w Radomiu. Młodych aktorów oceniało czteroosobowe jury, między innymi Izabela Brejtkop, aktorka radomskiego Teatru Powszechnego. - Opanowanie tekstów na pamięć jest bardzo dobre – ocenia. - Jakbym miała wskazać minusy to... ręce. Nawet profesjonalni aktorzy mają czasem problem z rękami. I młodzi też nie wiedzą co z nimi zrobić na scenie – dodaje aktorka. Ale wielu z nich wie, że z teatrem chciałoby się związać zawodowo. Między innymi Dorota, z którą rozmawialiśmy jeszcze przed wyjściem na scenę. - Na scenie czuję się jak ryba w wodzie. Nawet teraz nie denerwuję się. Wiem, że nawet jak coś zapomnę, to sobie poradzę – mówi. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło pięć grup teatralnych z radomskich gimnazjów numer 5, 8, 12 i 22, a także uczniowie z gimnazjum w Przytyku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej