Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Jednak nie będzie Air Show ?

poniedziałek, 05 grudzień 2016 17:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie będzie w przyszłym roku w Radomiu Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW. Wojsko zgodziło się jedynie na organizację pikniku lotniczego, który w całości musiałby sfinansować radomski magistrat.

 

W poniedziałek w Warszawie w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych prezydent Radomia Radosław Witkowski rozmawiał z generałem Mirosławem Różańskim, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Rozmowa dotyczyła organizacji w Radomiu w 2017 roku Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, które zapowiedział w październiku tego roku minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego, strona wojskowa nie zgodziła się na organizację Air Show w 2017 roku i zaproponowała organizację na lotnisku na Sadkowie pikniku lotniczego. Koszta organizacji imprezy musiałby ponieść w całości radomski magistrat. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych swoją decyzję tłumaczy brakiem możliwości finansowych organizacji rok po roku dużych międzynarodowych pokazów lotniczych. W roku 2018 planowana jest organizacja obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa, którym towarzyszyć będą pokazy Air Show. I też nie wiadomo, czy miałyby odbyć się w Radomiu. Do tematu wrócimy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej