Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Park do poprawy

czwartek, 01 grudzień 2016 17:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Zrewitalizowany za blisko 600 tysięcy złotych Park Planty ma wadliwie wykonaną nawierzchnię głównej alejki. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiej już zobowiązał wykonawcę remontu parku do naprawy źle położonej nawierzchni.

 

Pierwszą część rewitalizacji Parku Planty wykonała radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana”. Za blisko 600 tysięcy złotych położono na alejkach nową nawierzchnię oraz ustawiono nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie. Alejka główna parku ma nawierzchnię asfaltową. Okazuje się jednak, że nawierzchnia została źle położona. W kilku miejscach nie ma ona odpowiedniego spadku i podczas opadów deszczu tworzą się na niej kałuże. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego już zobowiązał wykonawcę remontu Parku Planty do naprawy źle położonej nawierzchni. Do 15 grudnia Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” ma przedstawić Wydziałowi Inwestycji plan naprawy nawierzchni alejki głównej. Na same prace natomiast spółdzielnia „Budowlana” będzie miała czas do 15 maja.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej