Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomska Rada Seniorów w nowym składzie

czwartek, 01 grudzień 2016 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomscy seniorzy wybrali 7 osób na drugą kadencję Rady Seniorów. Wybory odbyły się w Resursie Obywatelskiej. 4 pozostałe osoby do Rady Seniorów wskażą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Zainteresowanie wyborami do Radomskiej Rady Seniorów był tak duże, że organizator wyborów, czyli Centrum Organizacji Pozarządowych, musiał opóźnić prezentację kandydatów i same wybory. Wydano ponad 350 kart do głosowania. Choćby ta liczba pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się w Radomiu polityka senioralna. - Dziś w Radomiu mieszka ponad 50 tysięcy seniorów. Demografia jest nieubłagana. Wiele miast w Polsce się starzeje. My musimy być odpowiedzialni i wspólnie wypracowywać odpowiednie narzędzia do niwelowania skutków tej demografii. W naszym mieście wszyscy powinni czuć się dobrze. I młodzi i seniorzy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Kadencja pierwszej w historii Radomia Rady Seniorów trwała 2 lata. Pierwszym jej przewodniczącym był Krzysztof Starnawski. - Nasza rada z perspektywy czasu stanowiła taki monolit lubiących się ludzi i zaangażowanych bez reszty. To była rada, którą określiłem na ostatnim posiedzeniu jako radę dyspozycyjną. Byli gotowi na każde spotkanie. Tych spotkań powinno być minimum 8, a było 25 – wspomina Krzysztof Starnawski. Wybory Rady Seniorów na II kadencję były także okazją do podziękowań dla pierwszej rady. - Rada Seniorów jest bardzo ważna. Chciałbym podziękować poprzedniej radzie za blisko dwuletni okres współpracy, kiedy mogliśmy się wielokrotnie spotkać i porozmawiać o problemach seniorów. Wypracowaliśmy kilka ciekawych rozwiązań, które później wdrażaliśmy w życie – dodaje prezydent Radosław Witkowski. Mowa między innymi o Radomskiej Karcie Seniora z szeregiem ulg dla osób w wieku 60+. Podczas wyborów w Resursie Obywatelskiej zaprezentowało się 24 kandydatów, wytypowanych przez kluby i stowarzyszenia. Były także 3 zgłoszenia indywidualne. W Resursie wybierano 7 osób do 11-osobowej rady. 4 pozostałe osoby wskażą prezydent Radomia i przewodniczący Rady Miejskiej. Z ponad 350 wydanych kart do głosowania z urny wyjęto 347 kart. Głosów ważnych oddano 342. Ostateczny skład radomskiej Rady Seniorów na II kadencję poznamy w połowie grudnia. Przewodniczący rady zostanie wybrany w styczniu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • Wybory w SLD: u nas W. Czarzasty i K. Gawkowski

  W okręgu radomskim w sobotnich wyborach na przewodniczącego SLD wygrał – nieoficjalnie - Włodzimierz Czarzasty. W samym Radomiu wyraźna przewagę miał za to Krzysztof Gawkowski.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej