Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Wizz Air z Radomia nie poleci.

piątek, 17 kwiecień 2015 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air nie będą latać z radomskiego lotniska na Sadkowie. Potwierdził to na konferencji w Warszawie Jozsef Varadi, właściciel węgierskiego przewoźnika.

Wizz Air jest pierwszym przewoźnikiem, który oficjalnie poinformował, że nie jest zainteresowany uruchomieniem regularnych połączeń lotniczych z Radomia. Według Jozsefa Varadiego, właściciela węgierskich linii, port lotniczy na Sadkowie powstał zbyt późno, a poza tym wokół Radomia jest za dużo lotnisk. Mowa o lotniskach w Łodzi, Modlinie, Warszawie i Lublinie, które pod względem infrastruktury oraz posiadania urządzeń nawigacyjnych typu ILS, czyli wspomagających lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widoczności, zostawiły Radom daleko w tyle. Poza tym Radom nie ma jeszcze kontrolerów przestrzeni powietrznej. Takowi pojawią się dopiero we wrześniu. Tymczasem jeszcze w marcu podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, prezes spółki Port Lotniczy Radom zapewniał o podpisanych umowach z pięcioma przewoźnikami. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, spółka Port Lotniczy Radom mocno zabiegała o u uruchomienie przez linie Wizz Air, regularnych połączeń lotniczych z Radomia. Węgrzy, nie czekając na idący jak po grudzie rozwój radomskiego lotniska, uruchamiają w tym roku swoją bazę w Lublinie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej