Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Już w nocy pojedziemy wiaduktem na Młodzianowskiej

wtorek, 29 listopad 2016 17:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Mamy dobrą informację dla mieszkańców Radomia. W nocy z wtorku na środę zostanie otwarty dla ruchu kołowego wiadukt na ulicy Młodzianowskiej. Tym samym dobiegła końca inwestycja, która rozpoczęła się w 2014 roku i kosztowała około 65 milionów złotych.

 

Dziś w obecności wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka odbył się odbiór techniczny przeprowadzony przez inwestora czyli Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Wykonawca przebudowę ulicy Młodzianowskiej i budowę nowego wiaduktu nad torami linii kolejowej, zakończył 15 listopada. Pierwotnie budowa miała się zakończyć 4 października, ale z uwagi na większy zakres prac, termin ten został przedłużony właśnie do 15 listopada. - Pojawiło się tam bezpieczne przejście dla pieszych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną. Ponadto awaryjny wyjazd z ulicy Młodzianowskiej oraz kilka uzgodnień i problemów, które musieliśmy rozwiązywać w trakcie trwania budowy – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Wiadukt przeszedł także odbiory techniczne Powiatowego i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Dziś w nocy wiadukt zostanie przygotowany przez służby miejskie aby już środowy poranny szczyt komunikacyjny, został rozładowany przez możliwość przejazdu przez wiadukt na ulicy Młodzianowskiej – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Cała inwestycja jest warta około 65 milionów złotych. Realizowało ją konsorcjum firm: Budromost Starachowice z Wąchocka i Mosty Łódź.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Kolejny przetarg unieważniony

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił przetarg na dokumentację projektową dotyczącą przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Powód ? Nadesłane oferty są za drogie od zakładanych kosztów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej