Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

WOŚP po raz pierwszy dla Krychnowic

piątek, 17 kwiecień 2015 16:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy przekazała dary dla szpitala w Krychnowicach. Do tej pory nie było to możliwe. Szpital otrzymał między innymi nowoczesne łóżka, które zastąpią bardzo już wysłużone.

Na taką dostawę czekano tu od lat. Zakład Opiekuńczo Leczniczy szpitala psychiatrycznego w Krychnowicach otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 nowoczesnych łóżek sterowanych elektrycznie. To bardzo cenny dar, tym bardziej, że łóżka zastąpiły stare i bardzo już wysłużone. - W naszym szpitalu mamy jeszcze sprzęt, który ma nawet 50 lat. Były to między innymi łóżka. Spawane malowane farbą olejną - opowiada Jan Krzysztof Bartel, kierownik Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Krychnowicach. - Teraz pacjenci będą mieli takie standardy jak w całej Europie, a może nawet i jak w USA – uśmiecha się kierownik. Szpital otrzymał także materace przeciwodleżynowe, dwa ssaki i 5 wózków inwalidzkich. I mimo że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od ponad 20 lat, to do tej pory nie przekazywała żadnego sprzętu dla szpitala w Krychnowicach. Nie było takiej możliwości, bo WOŚP grał dla dzieci, a szpital nie ma pediatrii. Jednak od niedawna orkiestra zbiera też pieniądze dla pacjentów geriatrycznych, a takich w tutejszym zakładzie jest wielu. - Nasz wniosek o dary dla pacjentów geriatrycznych zyskał dużą przychylność ze strony Orkiestry. Cieszymy się bardzo, bo mamy dużo starszych pacjentów – mówi Adam Kosior, wicedyrektor szpitala w Krychnowicach. Szpitalny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest bardzo duży. Znajduje się tu ponad 230 miejsc dla chorych. A pacjenci są szczególni bo także z chorobami psychicznymi. Często – jak mówi kierownik ZOL – zapomniani przez los. - Gdyby nie Orkiestra, gdyby nie ludzie, którzy wrzucają pieniądze do puszek wolontariuszy, to my nie mielibyśmy tych łóżek. To pokazuje, że można jednak zrobić coś społecznie, wspólnie dla potrzebujących – mówi Jan Krzysztof Bartel To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie dary dla szpitala od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze w tym roku zakład psychiatryczny w Krychnowicach ma otrzymać fotel kąpielowy, podnośnik dla pacjentów i aparat do mierzenia ciśnienia. A ponieważ w tym roku Orkiestra grała także między innymi dla pacjentów geriatrycznych, to szpital będzie się starał o kolejne prezenty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej