Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Policyjne statystyki po „Andrzejkach”

poniedziałek, 28 listopad 2016 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 11 tysięcy kontroli przeprowadziła podczas akcji „Andrzejki” policja. Zatrzymano 28 nietrzeźwych kierowców i 1 osobę posiadającą przy sobie marihuanę.

 

W akcji „Andrzejki 2016” na Mazowszu wzięło udział ponad pół tysiąca policjantów, w tym funkcjonariusze „drogówki”, wydziału do walki z przestępczością narkotykową, wydziału wywiadowczego oraz antyterroryści. Policja wspierana była także przez Żandarmerię Wojskową. - Sprawdzamy stan trzeźwości. Sprawdzamy także czy kierujący nie są pod działaniem środków podobnie działających do alkoholu – mówił podinspektor Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. W nocy, z soboty na na niedzielę w powiecie radomskim kontrole prowadzone były między innymi w pobliżu jednej z większych dyskotek w regionie w miejscowości Maliszów. Patrole zablokowały wszystkie drogi dojazdowe do dyskoteki. - Akcja ukierunkowana jest na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. W Polsce przyjęło się, że bawimy się z alkoholem. Ale niestety brakuje nam rozsądku. Kierowcy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. To prowadzi do tragedii na drodze. Chcemy temu zapobiegać. Stąd te działania – mówił podinspektor Dariusz Frączek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W trakcie kilkugodzinnej akcji radomska policja sprawdziła stan trzeźwości około 1500 osób. Godne pochwały jest to, że wszyscy skontrolowani byli trzeźwi. Po kontroli przeprowadzonej przez policjantów „drogówki” swoje czynności przeprowadzali także pod nadzorem antyterrorystów policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową. W Maliszowie podczas kontroli samochodu marki BMW, znaleziono u jednego z pasażerów 3 gramy marihuany. 19-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W sumie w województwie mazowieckim przeprowadzono 11 tysięcy badań w tym ponad 20 na obecność narkotyków. Policja zatrzymała 28 nietrzeźwych kierowców oraz 14 praw jazdy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej