Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Noś odblaski. Dla bezpieczeństwa

sobota, 26 listopad 2016 16:01
Dział: Wiadomości
Autor 

WORD i samorząd województwa przekonują młodych ludzi, żeby nosili odblaski. Elementy odblaskowe poprawiają bezpieczeństwo po zmroku. Akcja trafiła m.in. do szkoły podstawowej w Makowcu.

 

Szkoła podstawowa w Makowcu jest ósmą placówką oświatową na terenie Radomia i powiatu radomskiego, która bierze udział w kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. - Tutaj był fajny przykład tego jak dzieci traktują bezpieczeństwo. Chociażby to, że nauczyciele i dzieci przygotowali na rozpoczęcie piosenkę o bezpieczeństwie, to także jest ważne i jest ogromny plus. Tego typu zaangażowanie może skutkować tym, że dzieci zaczną nosić odblaski na co dzień – mówi Dariusz Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. W trakcie spotkania uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych otrzymali od organizatorów kampanii zestawy odblaskowe. Ale równie ważna jest także edukacja dotycząca bezpieczeństwa. - Dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich akcjach. To jest fajna forma przekazu, forma lekcji, aktywna, w której jest także rywalizacja – mówi Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Uczniowie szkoły podstawowej w Makowcu uczestniczyli także w trzech panelach edukacyjnych. Była jazda na rowerze po torze przeszkód, projekcja filmu o zasadach bezpieczeństwa oraz nauka pierwszej pomocy. - Ze spotkania na spotkanie ta kampania rozkręca się co raz bardziej. Nie jesteśmy sami, bo wiele środowisk jest za tym, żeby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych – mówi Dariusz Piątek. Akcja będzie trwała mniej więcej do maja przyszłego roku. W Regionie radomskim obejmie minimum 10 placówek jeszcze w tym roku i kilkanaście w przyszłym. Łącznie w ramach kampanii na całym Mazowszu organizatorzy chcą odwiedzić ponad 100 szkół.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej