Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Budują „szpilkostradę”

piątek, 25 listopad 2016 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Na ulicy Żeromskiego trwa wymiana fragmentów ciągu pieszego, które do tej pory wykonane były z kostki. W miejsce kostki układane są granitowe płyty. Prace mają potrwać do połowy grudnia.

 

Budowa jednolitego ciągu pieszego rozpoczęła się od strony placu Corazziego, bo tu niebawem ma stanąć tunel świetlny. Wymieniane są fragmenty chodnika, które do tej pory były wykonane z kostki granitowej. - Jest to inwestycja, która zmienia wygląd naszego miasta, która poprawia komfort użytkowania deptaka przez osoby starsze, kobiety, matki spacerujące z dziećmi w wózkach – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Do inwestycji na ulicy Żeromskiego przylgnęła potoczna nazwa „szpilkostrada”. Ale jak mówi wiceprezydent Frysztak nazwa ta jest myląca i może sugerować, że magistrat dostrzega tylko problemy z poruszaniem się po deptaku kobiet lubiących na co dzień chodzić w szpilkach. - De facto jest to symbol poprawiania dostępności ciągów komunikacyjnych dla pieszych – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Inwestycję wykonuje firma BR-Granit z Wrocławia, która wygrała przetarg ogłoszony przez radomski magistrat. Koszt budowy to blisko 700 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej