Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Strażacy maja zastrzeżenia do tunelu świetlnego

czwartek, 24 listopad 2016 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Tunel świetlny może stanowić utrudnienie w przypadku konieczności użycia samochodu z drabiną czy innego sprzętu specjalistycznego – ostrzega straż pożarna. Strażacy są przeciwni lokalizacji tunelu, którą zaproponował magistrat.

 

Tunel świetlny, który ozdobi ulicę Żeromskiego na długości od ulicy Moniuszki do ulicy Mickiewicza, został zaprojektowany specjalnie dla Radomia i dopasowany do konkretnej przestrzeni miejskiej. Za montaż tunelu odpowiada firma Multidekor, która wygrała przetarg na jego montaż. - Scedowaliśmy wszystkie uzgodnienia na wykonawcę. Wykonawca musiał uzgodnić instalację z konserwatorem, uwzględnić przepisy przeciwpożarowe, a także kwestie ratunkowe. Ten tunel nie będzie stał w sprzeczności z dojazdem do żadnej posesji – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Firma Multidekor zwróciła się do radomskiej Straży Pożarnej z prośbą o wytyczne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Po analizie dokumentacji technicznej strażacy stwierdzili, że konstrukcja tunelu umożliwia przejazd samochodów gaśniczych, ale może stanowić poważne utrudnienie w przypadku konieczności użycia samochodu z drabiną lub innego sprzętu specjalistycznego. Dlatego Państwowa Straż Pożarna w Radomiu nie rekomenduje lokalizacji tunelu świetlnego, który na początku grudnia ma stanąć na ulicy Żeromskiego. Strażacy ostrzegają, że w przypadku akcji ratowniczo-gaśniczej, konstrukcja tunelu może zostać uszkodzona. - Jeśli zakładamy, że wystąpi zdarzenie zagrażające zdrowiu i życiu mieszkańców, to Straż Pożarna powinna jak najszybciej reagować i chronić życie i mienie radomian. Natomiast tunel świetlny będzie na pewno ubezpieczony, tak żeby nie powodować niebezpieczeństwa utraty środków publicznych, które zostaną przeznaczone na tę inwestycję – dodaje Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Koszt tunelu to blisko 400 tysięcy złotych. W tej kwocie mieści się projekt, montaż i konserwacja. Po raz pierwszy nowa iluminacja świąteczna na ulicy Żeromskiego rozbłyśnie 6 grudnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej