Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Prezydent podsumowuje: sport

środa, 23 listopad 2016 17:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Dalszy ciąg podsumowań dwóch lat kadencji. Podsumowuje prezydent. Tym razem mówi o inwestycjach w sporcie.

 

Podsumowując połowę kadencji tym razem władze miasta skupiły się na inwestycjach sportowych. W tym zakresie najważniejszą obietnicą z kampanii wyborczej była budowa hali sportowej. - Od roku 2012 trwały polityczne deklaracje przeplatane różnymi konferencjami,ocenami, oskarżeniami o to, kto powinien tę halę budować i finansować. W roku 2014 w czasie kampanii wyborczej powiedziałem, że jeśli zostanę prezydentem Radomia to halę widowiskowo-sportową, nowoczesną, na 5 tys. widzów zrealizuję – przypomina Radosław Witkowski. Budowa trwa. Hala ma mieć 5,5 tysiąca miejsc siedzących. Jednocześnie miasto zdecydowało się także na budowę obok hali stadionu piłkarskiego. Ta budowa też już trwa. Stadion – pierwszy etap jego budowy, zakładający 5,5 tysiąca miejsc ma być gotowy do jesieni 2018 roku. Hala i stadion wchodzą w skład Radomskiego Centrum Sportu. Zdaniem prezydenta to najważniejsza sportowa inwestycja, która jednocześnie bardzo zmieni wizerunek tej części miasta. Jednocześnie hala to inwestycja nie tylko w sport. - To nie tylko powierzchnia sportowa, ale również hala może być wykorzystywana jako powierzchnia wystawiennicza, ale liczymy także na to, że będą tam organizowane imprezy kulturalne na europejskim poziomie, mam na myśli np. koncerty gwiazd – mówi Radosław Witkowski. W zakresie sportu miasto chwali się także budową kortów tenisowych na Borkach – te korty już zostały zgłoszone do odbioru inwestorskiego. Na borkach kończą się prace przy remoncie hali do sportów walki.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej