Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Sadków na liście lotnisk międzynarodowych

czwartek, 16 kwiecień 2015 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Ministerialna lista lotnisk międzynarodowych to – upraszczając – lista tych portów, w których funkcjonują przejścia graniczne. To kilkanaście dużych portów i kilka mniejszych m.in. w Kielcach – Masłowie, w Szczytnie, Mielcu, a teraz także w Radomiu. - Lotnisko już od dawna jest lotniskiem międzynarodowym. Przypomnę, że lotnisko zostało wpisane jako lotnisko krajowe, ale tylko dlatego, że nie dysponowaliśmy przejściem granicznym. Jak państwo wiedzą, takie przejście zostało ustanowione decyzją ministra spraw wewnętrznych jesienią ubiegłego roku – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik spółki Port Lotniczy Radom. Spółka Port Lotniczy radom zapewnia, że pracuje nad uruchomieniem międzynarodowych połączeń z Sadkowa. - Mamy podpisane umowy z przewoźnikami. Po rozpoczęciu pracy przez kontrolerów ruchu lotniczego we wrześniu tego roku mamy nadzieję, że będzie możliwość obsługi regularnych połączeń także poza strefę Schengen – dodaje Kajetan Orzeł. Tymczasem w maju tego roku kończy się radomskiemu lotnisku certyfikat lotniska użytku publicznego, który Urząd Lotnictwa Cywilnego przyznał na rok. Spółka Port Lotniczy Radom będzie starała się o przedłużenie certyfikatu. W związku z tym port i lotnisko na Sadkowie przejdą audyt Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej